برداشتن کابینت‌های قدیمی
هنگام جدا کردن کابینت از دیوار مراقب باشید. معمولا چیزهایی بیشتر از پیچ و مهره کابینت ها را به دیوار آشپزخانه نگاه میدارند. کمی حوصله به خرج دهید و تمام پیچ و مهره‌ها را پیدا کنید و با استفاده از یک کاتر، تمام گوشه های کیپ شده را باز کنید.

مقرون به صرفه نصب کنید
کسانی که برای اولین بار کابینت نصب می کنند بهتر است به ترتیب این کار را انجام دهند. با کابینت‌های روی دیوار شروع کنید و به سمت مرکز حرکت کنید. اگر از بالا شروع کنید هیچ چیز سر راه تان قرار نخواهد گرفت. همچنین، از گوشه‌ها شروع کنید. به این شکل در وقت و انرژی خود صرفه جویی خواهید کرد.

در ها و کشو‌ ها را باز کنید
قبل از اینکه سعی در نصب کابینت داشته باشید قسمت‌های آن را از هم جدا کنید. معمولا قسمت‌های مختلف کابینت به هم متصل هستند. شاید جداکردن آن‌ها اضافه کاری به نظر برسد اما کابینت‌ها به این ترتیب سبک تر می شوند و نصب کردن آن‌ها آسان تر خواهد بود. فقط حواس تان باشد کشو‌ها و درها را دوباره روی کابینت مخصوص خودشان نصب کنید.

کابینت را روی دیوار محکم کنید
از یک تخته به عنوان گیره استفاده کنید. یک تخته ی 1 در 3 یا 1 در 2 می تواند وزن کابینت را تحمل کند و آن را عقب نگاه دارد. با اینکه ممکن است به سمت جلو متمایل شود، روی دیوار لیز و تکان نمی خورد.

قبل از کابینت باید بدانید لوله ها، سینک، لوله ی گاز، اجاق گاز، پریزهای برق، یخچال و مایکروفر کجا باید قرار بگیرند.

طرز قرار گرفتن کابینت
شکل قرار گرفتن کابینت‌های دور تا دور آشپزخانه را طراحی کنید. قبل از اینکه برای تعیین جای کابینت‌های جدید اقدامی صورت دهید وسایل موجود در آنها را شناسایی کنید. شما باید از قبل بدانید لوله ها، سینک، لوله ی گاز، اجاق گاز، پریزهای برق، یخچال و مایکروفر کجا باید قرار بگیرند. جای این‌ها باید قبل از نصب کردن کابینت مشخص شود.

از خط معیار استفاده کنید
از بالا شروع کنید و در یک سطح بمانید. هم سطح کردن را از بالاترین نقطه نسبت به زمین شروع کنید و از یک معیار استفاده کنید. معیار خطی افقی است که دور تا دور آشپزخانه کشیده می شود. این خط می تواند از نظر ارتفاع متغیر باشد ولی معمولا خطی صاف است که می تواند مبنایی برای جای پایه و کابینت‌های دیواری باشد.

تراز کردن کابینت
اگر می خواهید کابینت‌ها هم سطح یکدیگر باشند باید از تراز استفاده کنید. قبل از نصبکابینت حتما باید تراز تهیه کنید؛ مخصوصا اگر دیوار قوس داشته باشد با استفاده از تراز می تواند کابینت‌ها را روی یک خط صاف نگاه دارید. ضخامت ترازها متفاوت است.

درزگیر های کابینت
برای شکاف‌های کوچک خود را به زحمت نیاندازید. تمام کابینت‌ها برای پر کردن فضای خالی بین کابینت و دیوار درزگیر دارند. بیشتر دیوارها صاف نیستند و با استفاده از درزگیر می توان جاهای خالی را پر کرد. همچنین با استفاده از درزگیر می توان بین کشوها و درها و دیوار فاصله انداخت تا قسمت‌های متحرک با دیوار برخورد نداشته باشند.
منبع : Diynetwork