مراسم عروسی زیبا، هیجان‌انگیز، احساسی و لذت‌بخش است، اما برای عروس اضطراب زیادی به همراه دارد. ایجاد تغییر بزرگی در زندگی و برنامه‌ریزی برای یک مراسم بزرگ و هم‌چنین پیش بردن زندگی روزمره کار ساده‌ای نیست و باعث می‌شود عروس اضطراب زیادی را متحمل شود. این‌ها نکاتی هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید کاری کنید در روزهای قبل از مراسم عروسی ظاهر و احساس خوبی داشته باشید. 


زیاد بخوابید

اضطراب می‌تواند تاثیرات مخربی روی نظم خواب داشته باشد؛ کم‌خوابی روی انرژی، خلق و خو، عملکرد و حتی پوست‌تان تاثیرات بدی می‌گذارد. برای این‌که مطمئن شوید هر شب خوب می‌خوابید تمام وسایل الکترونیکی داخل اتاق خواب را خاموش کنید و از یک ساعت قبل از خوابیدن دیگر در مورد موضوعات مربوط به مراسم عروسی صحبت نکنید. به این‌ شکل می‌توانید از یک روز سخت و طولانی فاصله بگیرید و کاری لذت‌بخش انجام دهید. می‌توانید قبل از خواب کتاب بخوانید، موسیقی گوش کنید یا با همسر آینده‌ی‌تان صحبت کنید. این یک ساعت به بدن زمان می‌دهد تا برای استراحت کردن آماده شود و به این شکل راحت‌تر به خواب فرو می‌روید. 


فعالیت فیزیکی داشته باشید

احتمالا به این فکر می‌کنید که با این همه مسائل مختلف که ذهن‌تان را مشغول کرده‌اند چطور اضافه کردن یک مسئله‌ی دیگر می‌تواند حال‌تان را بهتر کند؛ اما به فعالیت فیزیکی به‌عنوان یک اجبار نگاه نکنید و فعالیتی را پیدا کنید که از آن لذت می‌برید. اگر پیاده‌روی دوست دارید روزی 20 تا 30 دقیقه پیاده‌روی کنید یا اگر طرفدار یوگا هستید، تشک یوگای خود را بردارید و کاری که دوست دارید را آغاز کنید. با این کار نه‌تنها احساس بهتری خواهید داشت بلکه ظاهرتان هم بهتر خواهد شد. 


با نوشیدن آب کافی می‌توانید از این‌که اضطراب از لحاظ فیزیکی روی بدن‌تان تاثیر بد بگذارید جلوگیری کنید.

آب بنوشید

با نوشیدن آب کافی می‌توانید از این‌که اضطراب از لحاظ فیزیکی روی بدن‌تان تاثیر بد بگذارید جلوگیری کنید. آب نوشیدن در طول روز باعث می‌شود پوست‌تان شفاف و صاف بماند و یکی از نگرانی‌های روز عروسی‌تان کم می‌شود. یک بطری آب زیبا برای خود انتخاب کنید که دوست داشته باشید از آن آب بنوشید. 


حرف بزنید

اگر اضطراب خیلی آزارتان می‌دهد، همه چیز را در خودتان نریزید. با نامزدتان، ساقدوش‌ها، خانواده و یا شخص دیگری صحبت کنید و بگذارید آن‌ها هم بدانند تحت فشار هستید. ساقدوش‌ها معمولا بهترین دوستان شما هستند و هر کاری از دست‌شان بر بیاید برای‌تان انجام می‌دهند. می‌توانید کارهایی مثل پیدا کردن آرایشگر عروس را به آن‌ها بسپارید و بار زیادی را از روی دوش خودتان بردارید. 


برای خودتان هم وقت بگذارید

یکی از کارهایی که برای از بین بردن اضطراب و خوشحال بودن می‌توانید انجام دهید این است که به علایق‌تان برسید. اهمیت زیادی دارد که بتوانید خودتان را از استرس زندگی روزمره و برنامه‌ریزی مراسم عروسی دور کنید و کاری کنید که خوشحال‌تان کند. می‌توانید کتاب مورد علاقه‌ی‌تان را بردارید و به یک کافی شاپ بروید، یا به سینما بروید و فیلمی تماشا کنید. 


مراسم عروسی مهم‌ترین مراسم زندگی‌تان است و نباید بگذارید اضطراب خرابش کند. از این نکات استفاده کنید و نفس کشیدن را فراموش نکنید. در نهایت احساسی که در مراسم عروسی دارید از همه چیز مهم‌تر است، پس سعی کنید از تمام لحظات آن لذت ببرید. 


منبع : Huffingtonpost