دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشک تاثیر زیادی روی دید بیماران به دندانپزشک و کیفیت کار او می‌گذارد. مطب دندانپزشک می‌تواند مثل کارت ویزیتش عمل کند و از لحظه‌ای که بیمار وارد آن می‌شود روی او تاثیر بگذارد. مردم هر روز ظاهربین‌تر می‌شوند و المان‌هایی که در دکوراسیون داخلی مطب استفاده می‌شوند، تاثیر زیادی روی وفاداری بیماران می‌گذارند. این‌ها نکاتی هستند که رعایت آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی مطب‌تان باعث می‌شود بیمار در اولین مراجعه به مطب شما تحت تاثیر دکوراسیون داخلی آن قرار گیرد.


تعادل

بین دکوراسیون داخلی مورد علاقه‌ی خودتان و دکوراسیون داخلی مورد علاقه‌ی بیماران تعادل برقرار کنید و روی راضی کردن یک طرف تمرکز نداشته باشید. شما قرار است هر روز در این مطب باشید پس باید طوری طراحی شود که به شما حس خوبی بدهد و در عین حال مراجعین را هم راضی کند. پنل‌های چوبی، نورپردازی غیرمستقیم و صندلی‌های کوتاه باعث می‌شوند افرادی که در اتاق حاضرند حس راحتی داشته باشند.


فضا

لازم نیست برای مطب دندانپزشک فضای زیادی در نظر بگیرید، فقط باید مبلمان را طوری بچینید که فضا بازتر به‌نظر بیاید. بهتر است برای فضاهای کوچک مبلمان روشن و کوچک انتخاب کنید و با استفاده از آینه‌های بزرگ کاری کنید اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.


رنگ‌ها

رنگ‌هایی که در مراکز درمانی استفاده می‌شوند معمولا آبی و سبز هستند، رنگ‌هایی که احساس تمیزی را به‌همراه دارند. با این حال، مجبور نیستید فقط از این دو رنگ استفاده کنید؛ یکی از رنگ‌های مورد علاقه‌ی‌تان را انتخاب و با جزئیات بازی کنید.


در اتاق انتظار با استفاده از مجلات، کتاب، Wi-Fi رایگان و موسیقی مراجعین را سرگرم کنید.

انتظار

یکی از آزاردهنده‌ترین نکات مراجعه به مطب دندانپزشک زمان انتظار است. با استفاده از مجلات، کتاب، Wi-Fi رایگان و موسیقی مراجعین را سرگرم کنید. اگر فضای کافی دارید یک اتاق بازی هم برای کودکان در نظر بگیرید. هم‌چنین می‌توانید از گیاهان در قسمت انتظار مطب استفاده کنید تا فضای سرد و بی‌روح آن‌جا را شاداب و سرزنده کنید. حواس‌تان باشد که گیاهان را سالم نگهدارید و به آن‌ها رسیدگی کنید؛ گیاهان سالم به بیماران نشان می‌دهند که پزشک و دیگر کارکنان مطب به محیط اطراف‌شان اهمیت می‌دهند.


مبلمان

از آن‌جایی که خرید مبلمان نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، بهتر است سعی کنید مبلمان باکیفیت انتخاب کنید که رنگی خنثی داشته باشد. به این شکل اگر زمانی تصمیم گرفتید رنگ دیوارها را تغییر دهید مجبور نیستید مبلمان جدید خریداری کنید. به‌دنبال مبلمانی باشید که به‌راحتی تمیز شود و در اثر رطوبت آسیب نبیند و البته همیشه راحتی بیماران را هم در نظر بگیرید. از آن‌جایی که ممکن است بیماران برای مدت‌های طولانی در مطب منتظر بمانند تا نوبت‌شان شود، بهتر است از مبل‌های راحتی و صندلی‌های کوتاه استفاده کنید.


آثار هنری

دیوارهای مطب را با آثار هنری یا عکس‌های زیبا پر کنید. بهتر است از پوستر استفاده نکنید چون پس از مدتی رنگ و روی خود را از دست می‌دهد. سعی کنید شخصیت خود را با آثار هنری و عکس‌هایی که به دیوار می‌زنید نشان دهید. اگر به باغبانی علاقه دارید عکس یا نقاشی گیاهان را به دیوار بزنید و اگر به ورزش‌های آبی علاقه دارید از تصاویر مربوط به آن استفاده کنید.


منبع : Ib-indusbello