ممکن است این سوال که چطور برای یادگیری زبان انگلیسی به خود انگیزه دهیم برای خیلی‌ها مسخره باشد. اما تجربه نشان می‌دهد که در بسیاری از موارد فرد به زور مدرسه یا کارفرما برای یادگیری زبان به آموزشگاه زبان آمده است و دوست دارد وقت آزادش را با انجام فعالیت‌های دیگری پر کند. اگر به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌ ندارید اما مجبورید این کار را انجام دهید، این مطلب کوتاه می‌تواند کمک زیادی به شما بکند. 

زبان انگلیسی در سال‌های اخیر جهانی شدن، به زبان اول دنیا تبدیل شده است. زبان‌های زیاد دیگری وجود دارند که توسط میلیون‌ها نفر استفاده می‌شوند، اما انگلیسی زبانی است که پلی میان فرهنگ‌های مختلف به‌وجود آورده است و در محیط کار یک فاکتور کلیدی محسوب می‌شود. چه چیزی انگیزه‌بخش‌تر از این‌که با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید در کار خود پیشرفت زیادی داشته باشید.

زبان انگلیسی درهای جدیدی را به روی زبان‌آموز باز می‌کند. هر روز افراد بیشتری این زبان را یاد می‌گیرند و از آن استفاده می‌کنند و با یادگیری این زبان می‌توانید فرصت خوبی برای آشنایی با افراد جدید داشته باشید یا خود را از موقعیتی سخت یا غیر منتظره نجات دهید. 


جستجو و سرچ کردن در اینترنت یکی از رایج‌ترین روش‌های پیدا کردن لغات جدید در دوره یادگیری زبان انگلیسی است.

اگر در کتاب‌های گرامر یا متون انگلیسی چالشی پیدا نمی‌کنید، باید توجه داشته باشید که همیشه راه‌های ساده‌تری برای یادگیری چیزهایی که دوست دارید وجود دارد و با یادگیری زبان انگلیسی می‌توانید به‌سادگی این فرصت را برای خود فراهم کنید. می‌توانید با استفاده از اینترنت در مورد چیزهایی که به آن‌ها علاقه دارید به انگلیسی جست‌و‌جو کنید و دانش خود را در آن زمینه گسترش دهید. شاید در ابتدا مشکل باشد اما دیر یا زود متوجه می‌شوید این بهترین روش برای یادگیری لغات جدید است. 

توانایی صحبت کردن در انگیزه گرفتن برای یادگیری زبان نقش مهمی دارد. اگر احساس می‌کنید در کلاس زبان به اندازه‌ی کافی صحبت نمی‌کنید، از معلم خود بخواهید شما را در موقعیت‌ صحبت کردن قرار دهد. هم‌چنین می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی برای چت کردن با دوستان‌تان به انگلیسی استفاده کنید، البته چت کردن هیچ‌وقت نمی‌تواند جایگزین صحبت کردن شود. 

کتاب‌های صوتی هم می‌توانند بسیار مفید باشند. از آن‌جایی که این کتاب‌ها معمولا توسط بازیگران روایت می‌شوند، تلفظ و آوای کلمات به درستی ادا می‌شود. با گوش دادن به کتاب‌های مورد علاقه‌ی‌تان نه‌تنها دایره‌ی لغات خود را وسیع‌تر می‌کنید، بلکه درک‌تان از زبان هم بهتر می‌شود. از آن‌جایی که هنگام گوش دادن به کتاب‌های صوتی حواس‌تان با تصاویر رنگارنگ پرت نمی‌شود، بهتر می‌توانید روی زبان تمرکز کنید و از تماشا کردن فیلم‌های انگلیسی مفیدتر است.


منبع : Myenglishteacher