احتمالا شما هم اطلاعاتی در موبایل خود نگه‌داری می‌کنید که دوست ندارید هیچ کس از آن‌ها خبردار شود. اطلاعاتی مثل شماره حساب‌های سری، عکسی خنده‌دار از خودتان یا جوک‌هایی که برای روز مبادا نگه‌داشته‌اید. درست است همه‌ی ما رازهایی داریم. 

شاید بعضی از ما به موبایلی که امنیت بیشتری دارد و در برابر هک شدن مقاوم‌تر است نیاز داریم. موبایل Solarin تولید Sirin Labs برای این افراد ایده‌آل است. این موبایل از سیستم‌های امنیتی که دولت‌ها از آن استفاده می‌کنند مثل رمز‌گذاری دو طرفه برای ایمیل‌ها که باعث می‌شود هیچ فردی به جز دو کاربر نتوانند به محتویات ایمیل دسترسی پیدا کنند و پیام‌ و تماس VoIP یعنی پیام و تماس‌های اینترنتی بهره می‌برد. این موبایل هوشمند هم‌چنین خدماتی برای مقابله با حملات  شبکه‌ای و سخت‌افزاری نیز ارائه می‌دهد. به گزارش The Sirin Labs  یک «دکمه‌ی امنیت» پشت موبایل طراحی شده که با روشن کردن آن موبایل وارد حالت «حفاظت شده» می‌شود و می‌توانید همه‌ی این‌ها را فقط  با قیمت 17.400 دلار معادل 60.900.000 تومان داشته باشید. 

کمی از موبایل کنونی‌تان گران‌تر است اما نگران نباشید این قیمت نسخه‌ی طلای آن است. قسمت‌هایی از این نسخه از طلای 18 عیار ساخته شده‌اند اما اگر از طلا خوش‌تان نمی‌آید می‌توانید نسخه‌ی تیتانیوم آن که 13.800 دلار معادل 48.300.000 تومان قیمت دارد را خریداری کنید. یادتان باشد که شرکت تولید کننده 72 میلیون دلار برای تحقیقات و تولید این موبایل هزینه کرده و هدف آن‌ها ساختن یک موبایل برای کسانی بوده که کارهای مهم‌تر از چت کردن با دوستان با موبایل‌های خود انجام می‌دهند. تام هاردی و لئوناردو دی‌کاپریو، بازیگران هالیوودی، در مراسم رونمایی از این موبایل حضور داشتند و احتمالا می‌خواهند موبایلی داشته باشند که از لو رفتن اطلاعات‌شان که خیلی‌ها به دنبالش هستند جلوگیری کند. البته آن‌ها در هر عکسی خوش‌تیپ به نظر می‌آیند و نباید نگران لو رفتن عکس‌های‌شان باشند. 


منبع : Howstuffworks