بعضی خانم‌ها به توانایی هیچ کس دیگری در آرایش کردن اعتقاد ندارند، تا جایی که تصمیم می‌گیرند آرایش مراسم عروسی را هم خودشان انجام دهند. اما از آن‌جا که در این روز بیشترین تعداد عکس در تمام زندگی‌شان را خواهند گرفت،  ممکن است به کمی کمک نیاز داشته باشند. به همین دلیل یک راهنمای ساده برای آرایش عروس فراهم کرده‌ایم که این خانم‌ها بتوانند از آن در مراسم عروسی استفاده کنند.

برای مدل آرایش عروس یک عکس انتخاب کنید

عروس‌ها باید برای خود تحقیق کنند و به‌دنبال عکس‌هایی از مدل‌های مختلف آرایش عروس به‌عنوان الگو باشند. گاهی عروس‌ها خواسته می‌شود تا عکسی را که به نظرشان با آن ظاهر خیلی خوب بوده‌اند را با خود بیاورند. به‌این‌صورت می‌توان آن‌ها را به نحوی آرایش کرد که حس کنند واقعا خودشان هستند. 

پوست خود را آماده کنید

برای آماده‌سازی پوست قبل از آرایش عروس حتما از یک تونر استفاده کنید زیرا این‌کار باعث ازبین بردن سلول‌های مرده می‌شود. برای آرایش عروس ایده‌آل یک هفته قبل از مراسم عروسی، هر روز از صبح تا زمان خواب، لب‌ها را چرب کنید و از بالم لب استفاده کنید.

پایه و زیرسازی پوست را به‌خوبی انجام دهید تا برای عکس‌های خوب آماده باشد

برای داشتن پوستی بی‌عیب و نقص واقعا باید وقت بگذارید و از کانسیلر، فونداسیون، پودر (پنکیک)، رژگونه و برنزه‌کننده‌های مخصوص آرایش عروس استفاده کنید. دقت کنید که کرم فونداسیون را باید با نوک انگشتان و با حرکت دایره‌ای روی صورت و گردان بمالید. روی جاهایی از پوست که دارای تیرگی است با برس کانسیلر بزنید. باید به دایره‌ی زیر چشم‌ها و ناحیه اطراف بینی و سپس به هر نقطه و لکه قرمزی روی پوست توجه کنید. درجاهایی که می‌خواهید صورت‌تان کمی روشن شود و بدرخشد، می‌توانید از هایلایت استفاده کنید. بعد از استفاده از کرم‌های مختلف از یک پنکیک سبک استفاده کنید تا پوست را کمی براق کند.

استفاده از کانسیلر در آرایش عروس برای پوشاندن نواقص پوستی کاربرد زیادی دارد.

نقص‌ها را بپوشانید

اگر صورت لکه داشت چه باید کرد؟ کمی کرم فونداسیون روی آن بزنید و درصورت نیاز می‌توانید از کانسیلر مات نیز روی آن استفاده کنید. سپس آن را با پنکیک تثبیت کنید. اگر هنوز هم لکه کاملا پوشانده نشده است می‌توانید دوباره از یک لایه دیگر کانسیلر و پنکیک روی آن استفاده کنید. توجه داشته باشید که کانسیلر را نباید روی پوست بمالید بلکه باید با آرام ضربه زدن روی پوست استعمال شود. استفاده از کانسیلر در آرایش عروس کاربرد زیادی دارد.

کمی از برنزه‌کننده استفاده کنید

در این‌جا  با یک حقه کوچک آرایش عروس آشنا می‌شوید. وقتی‌که از برنزه‌کننده استفاده می‌کنید، آن را به شکل عدد 3 روی صورت بزنید. از خط رویش مو شروع کنید که باعث گرم‌ به‌ نظر رسیدن اطراف صورت می‌شود. سپس پیشانی و صورت و سپس زیر استخوان گونه را برنزه کنید. بعداز آن باید زیر خط چانه را تیره کنید. ابتدا خیلی کم‌رنگ کار کنید و بعدا دوباره روی آن کار کنید تا تاثیر دلخواه به‌دست آید.

مژه‌های برجسته و پر 

از ریمل‌های حجم‌دهنده و بلندکننده در آرایش عروس استفاده کنید. اگر نمی‌خواهید از مژه‌ی مصنوعی استفاده کنید این بهترین راه است. پس از فر زدن مژه‌ها ریمل را با حرکت دادن برس به طرفین و از ریشه مژه بزنید. ریمل را باید تا نوک مژه‌ها بزنید و برس را تا بالا بیاورید.

رژگونه در آرایش عروس تاثیر زیادی دارد و در عکس‌ها گونه‌ها را زیباتر نشان می‌دهد.

رژگونه

وقتی می‌خواهید روی قسمت برجسته گونه را رژگونه بزنید، آن را با فاصله‌ی دو انگشت از بینی شروع کنید. به این شکل حالت قرمزی به پوست نمی‌دهید. درپایان برای داشتن یک رژگونه طبیعی برس را به‌شکل علامت تیک روی استخوان گونه حرکت دهید. رژگونه در آرایش عروس تاثیر زیادی دارد و در عکس‌ها گونه‌ها را زیباتر نشان می‌دهد.

آرایش چشم طبیعی

از پایه و زیرسازی سایه چشم برای آرایش عروس استفاده کنید تا سایه را ثابت کند. سپس برای روشن کردن پشت پشم، پیش از استفاده از هر رنگی از کمی کانسیلر استفاده کنید. برای این‌کار می‌توان از یک سایه با رنگ بسیار روشن روی تمام سطح پشت چشم بزنید. بعداز آن کمی سایه رنگ میانه را استفاده کرده و کمی سایه نیز به گوشه چشم اضافه کنید.

چگونه چشم‌ها را درشت‌تر کنید

برای این‌که در آرایش عروس چشم‌ها بزرگ‌تر به‌نظر بیاید، خط چشم را بالا و پایین چشم بکشید. با این‌ کار حدود چشم تعریف شده و به مژه‌ها وصل می‌شود. سپس با استفاده از خط چشم مایع دور پلک را بکشید. برای درشت‌تر کردن چشم می‌توانید این خط چشم را در انتهای چشم رو به‌ بالا ادامه دهید. برای خط چشم پلک پایین از رنگ قهوه‌ای استفاده کنید تا ظاهری طبیعی‌تر داشته باشد.

باید برای آرایش عروس کمی ابروها را تیره‌تر کنید تا در عکس‌ها کاملا مشخص باشند.

ابروهای بی‌عیب و نقص

ابروها به قاب‌بندی صورت کمک می‌کنند. باید برای آرایش عروس کمی ابروها را تیره‌تر کنید تا در عکس‌ها کاملا مشخص باشند. خط رویش طبیعی ابرو را با استفاده از سایه ابرو پودری پر کنید و این‌کار تا دم ابرو انجام دهید. دم ابرو باید به ‌اندازه طول چشم کشیده شود تا طاق ابرو را افزایش دهد. سپس ابروها را درجهت رویش موها ریمل زده و برس بکشید . از پررنگ شدن بعضی از قسمت‌ها جلوگیری کنید.

رژلب‌ ماندگار

وقتی می‌خواهید از یک رژ روشن استفاده کنید باید حتما قبل از آن لب را مرطوب کنید تا خطوط خشک روی لب نمایان نشود. رژ را روی لب زده و سپس با خط لب شکل لب را مشخص کنید. سپس از کمی رژ برای ترکیب خط لب با رژ استفاده کنید.
نکته تخصصی: بعضی از خانم‌ها پس از رژ زدن لب‌ها را به هم می‌مالند اما این‌کار را نکنید.

تثبیت آرایش با پنکیک 

بهتر است از یک پنکیک تثبیت‌کننده که نور را منعکس می‌کند برای یکسان‌کردن تمام آرایش صورت استفاده کنید. این‌کار در آرایش عروس باعث می‌شود پوست ظاهری نرم و کمی درخشان داشته باشد. مراقب باشید که بعضی از این پنکیک‌ها زیر نور فلش ممکن است کاملا غیرطبیعی به‌نظر برسند. بنابراین حتما باید یک پودر نرم و بسیار خوب با ته‌رنگ پوست خود انتخاب کنید و حتما اول آن را امتحان کنید.

منبع : Glamour