عکس‌های مراسم عروسی تنها چیز‌هایی هستند که از به یادماندنی‌ترین شب زندگی‌تان به‌جای می‌مانند. در واقع می‌توان گفت تمام مخارجی که می‌کنیم برای همان عکس‌ها است. پس باید تمام تلاش‌مان را بکنیم که در عکس‌های مراسم عروسی بهترین حالت را داشته باشیم. آرایش عروس در این مسئله تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل در این مطلب توصیه‌هایی در خصوص آرایش عروس آورده‌ایم که کمک می‌کنند چهره‌ی او در عکس‌ها بهترین حالت باشد.

از پوست‌ خود مراقبت کنید

یک آرایش عروس فوق‌العاده از داشتن پوست خوب حاصل می‌شود. شکی در این نیست که آرایشگران معجزه‌ می‌کنند، اما جراح پلاستیک که نیستند! صرف نظر از توانایی‌های آن‌ها آرایش عروس تا حدی می‌تواند به شما کمک کند. گاهی اوقات نتیجه‌ی کار چندان خوب نیست بنابراین راز یک آرایش عروس خوب در داشتن پوست خوب است. آرایش عروس روی صورت سالم، آب‌رسانی شده و مراقبت شده به خوبی نمایان می‌شود.

کرم زیرساز یا پرایمر فراموش نشود

آیا تا به حال شخصا خانه‌ی خود را رنگ‌آمیزی کرده‌اید؟ پرایمر چقدر اهمیت دارد؟ استفاده از پرایمر مصرف رنگ را کمتر می‌کند. با این‌که رنگ‌آمیزی خانه با آرایش عروس تفاوت بسیاری دارد، اما این قیاس برای افراد ملموس و قابل درک است. نکته‌ی جالب این‌جاست که بیشتر مردم پرایمر نقاشی را می‌شناسند اما اغلب افراد هم اطلاعاتی درباره پرایمر آرایشگری ندارند. اما این پرایمر در آرایش عروس نیز به کار می‌رود. دلیل دیگر این است که با اعمال یک کرم زیرساز مرغوب، آرایش عروس دوام بیشتری خواهد داشت، ناهمواری‌های صورت پوشانده می‌شود و پوست‌تان نرم‌تر و با آرایش عروس سازگار می‌شود. از نظر یک آرایشگر، صورت یک بوم نقاشی است که باید روی آن شاهکار خود را خلق کند.

استفاده از مقدار کمی کرم برنزه مناسب در آرایش عروس از رنگ‌پریدگی شما در عکس‌ها جلوگیری می‌کند.

کرم پوشاننده یا کانسیلر انتخاب مناسبی است

اگر شما جزو 5%  افرادی نیستید که به قدر نیازتان می‌خوابید و زیر چشم‌های‌تان گود نمی‌افتد، کمی کرم پوشاننده در آرایش عروس به شما کمک می‌کند. سعی نکنید که تیرگی‌ها را با کرم پوشاننده 5 درجه روشن‌تر بپوشانید. اگر دوست ندارید که اطرف چشم‌تان دایره‌های سفید داشته باشید، بهتر است تیرگی پایین چشم‌تان را با کرم پوشاننده به رنگی روشن‌تر از رنگ پوست خود ترمیم کنید.

کرم برنزه مناسب انتخاب کنید

اگر در مورد برنزه شدن وسواس دارید، بهتر است این مرحله را نادیده بگیرید. نباید در مراسم عروسی ظاهری با رنگ برنزه نامناسب داشته باشید. استفاده از مقدار کمی کرم برنزه مناسب در آرایش عروس از رنگ‌پریدگی شما در عکس‌ها جلوگیری می‌کند چون در برخی موارد دوربین‌ها تصویر شما را کم‌رنگ‌تر از واقعیت نشان می‌دهند. استفاده از یک کرم برنزه خوب به نواحی حساس صورت شما عمق بیشتری می‌دهد. اگر آرایشگر شما در برجسته‌سازی یا کانتور تبحر دارد، این ایده را امتحان کنید. اما یک مرتبه به صورت امتحانی آن را اجرا کنید چون برجسته‌سازی تکنیک پیشرفته‌ای است که زیبایی آن بستگی به تجربه‌ی آرایشگر دارد. اگر آرایش عروس توسط یک فرد ناوارد انجام شود، ظاهری گل‌آلود یا کثیف به شما می‌دهد و اگر به درستی انجام شود استخوان‌بندی صورت‌تان در عکس‌ها فوق‌العاده خواهد بود.

مژه مصنوعی در آرایش عروس می‌تواند مانند برنزه کردن و برجسته‌کاری یا کانتور روی شما نتیجه برعکس داشته باشد.

به مژه‌های خود اهمیت بدهید

اغلب زنان شاید هرگز مژه مصنوعی را امتحان نکرده باشند اما در مراسم عروسی باید کمی تغییر ایجاد کرد. مژه مصنوعی در آرایش عروس می‌تواند مانند برنزه کردن و برجسته‌کاری یا کانتور روی شما نتیجه برعکس داشته باشد، بنابراین از مجرب بودن آرایشگر خود اطمینان داشته باشید. مژه‌‌ی مصنوعی اگر به نادرستی روی چشم قرار بگیرد یا ارزان‌قیمت باشد، ممکن است تمام مدت چشمان شما را تحریک کند و شما هم با مالیدن چشم‌ها، آرایش عروس خود را تماما خراب کنید. اما اگر درست نصب شود چهره‌ی شما در عکس‌های‌یتان فوق‌العاده خواهد بود و ظاهر زیبایی به چشم‌های‌يتان می‌دهد. حتی اگر گریه کنید هم ریمل‌ از چشمان‌ي‌تان سرازیر نخواهد شد. معمولا در عکس‌ها چشم‌ها کم‌رنگ به نظر می‌رسند، بنابراین باید در آرایش عروس از مژه مصنوعی با کیفیت و ریمل ضد آب استفاده کنید.

حواس‌تان به لب‌ها باشد

باور کنید یا نه حتی داماد هم باید لب‌های زیبا داشته باشد، مگر این‌که قصد داشته باشید مثل روح به نظر برسید پس به لب‌های خود اهمیت دهید. اگر حتی از رژلب یا برق لب استفاده نمی‌کنید، حداقل یک چرب‌کننده‌ی لب  به همراه داشته باشید. لب‌های خشک و چاک خورده در عکس و آرایش عروس اصلا ظاهر زیبا و جذابی ندارد. حتی برخی کارکنان در تلویزیون نیز از آن استفاده می‌کنند.

چشم‌های شما در آرایش عروس پنجره‌هایی به درون شما است.

ابروها به اندازه چشم‌ها اهمیت دارند

اکثر افراد دوست دارند ابروهای خود را نادیده بگیرند . شاید کار بیشتری از آن‌ها برنمی‌آید، خیلی تنبل هستند و یا از اصلاح و موم‌اندازی ابروها احساس خوبی ندارند. به هرصورت باید کاری انجام دهید. کمترین تغییر در ابروها هم بهتر از هیچ است. برای آرایش عروس لازم نیست خیلی حرفه‌ای عمل کنید. کافی است میان ابروها و زیر آن‌ها را اصلاح کنید و یا آن‌ها را کوتاه کنید. برای مبتدیان زمان لازم است و احتیاجی نیست که خیلی متفاوت‌تر از قبل به نظر برسید، فقط سعی کنید ابروهای درهم ریخته و ژولیده نداشته باشید. آرایش ابرو مثل پوشاندن پنجره به وسیله‌ی پرده‌ها است. چشم‌های شما در آرایش عروس پنجره‌هایی به درون شما است و ابروها مانند پرده. مرتب کردن ابروها حتی به اندازه‌ی خیلی کم  تصویر متفاوتی از شما در عکس را نمایان خواهد کرد.

عکس‌ها را در دوربین بازبینی کنید

حتی اگر از باکیفیت‌ترین لوازم آرایشی هم استفاده کرده‌ باشید، همه انواع آرایش عروس با عکاسی سازگار نیستند. اما قبل از هر تصمیم عکس را بازبینی کنید چون گاهی چهره‌تان در عکس‌ها مانند سایه سفیدی دیده می‌شود. 

راحت باشید

آرایش مراسم عروسی شما باید برنامه‌ریزی شده باشد. اگر خودتان می‌خواهید آرایش عروس را انجام دهید باید بارها این کار را در آینه تمرین کنید تا بتوانید ظاهر خوبی برای خود رقم بزنید. اگر برای آرایش عروس از یک فرد حرفه‌ای کمک می‌گیرید باید قبلا یک نمونه کار از او دیده باشید چون اگر نتیجه‌ی کار قابل پسند نباشد، باعث استرس شما می‌شود و این در چهره‌تان پیدا خواهد بود. پس راحت باشید و لذت ببرید.

منبع : Borrowedandblue