آیا قرار است برای تعطیلات عید تمام فامیل اقوام به خانه‌ی شما بیایند؟ اگر به این فکر می‌کنید که چگونه برای این افراد تخت‌ خواب تهیه کنید، پیشنهادهایی که در این مطلب آورده‌ایم به شما کمک خواهند کرد. از بین موارد زیر بهترین و مناسب‌ترین گزینه برای خانه‌ی خود را انتخاب کنید.

مبل‌ تخت خواب شو

امروزه در بازار مبل‌های تخت‌ خواب شوی زیبایی موجود است. اگر امکانش را دارید از این مبل‌ به‌جای اتاق نشیمن در اتاق خواب استفاده کنید؛  اگر اتاقی مهمان‌ها که در آن هستند درب داشته باشد، راحت‌تر خواهند بود.

نکته در مورد حریم خصوصی

اگر اتاق نشیمن شما در ندارد، برای حفظ دکوراسیون داخلی از دیوارهای تزئینی استفاده کنید تا برای مهمان‌ها حریم خصوصی فراهم کرده باشید. قبل از خوابیدن دیوار تزينی را جای‌گذاری کنید تا صبح مهمان از رفت و آمد شما آزار نبیند.

مبل تخت خواب شو در اتاق خواب

اگر اتاق خواب بزرگی دارید، استفاده از مبل‌های تخت‌ خواب شو به‌جای صندلی یا مبل‌ راحتی انتخاب هوشمندانه‌تری است. اگر مهمانان شما بچه دارند، بهتر است اتاق خواب خود را به مهمان داده و خود در اتاق مهمان بخوابید.

مبل‌های بزرگ ال شکل می‌توانند به‌عنوان تخت‌ خواب نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

مبل ال شکل

همه‌ی مبل‌ها این قابلیت را ندارند، اما مبل‌های بزرگ ال شکل می‌توانند به‌عنوان تخت‌ خواب نیز مورد استفاده قرار بگیرند.

پهن کردن تشک بادی روی زمین

قرار دادن یک تشک بادی در اتاقی کوچک، بسیار ایده‌آل است. در این حالت مهمان حریم خصوصی داشته و شما هم می‌توانید از قبل جای خواب را برای او آماده کنید.

کمد دیواری  را به جای خوابتبدیل کنید

به‌جای درب از پرده استفاده کرده و درون کمد دیواری تخت‌ خواب قرار دهید. بهتر است از نجار بخواهید بسته به‌اندازه‌ی کمد دیواری برای شما تخت‌ خواب طراحی کند. برای هر تخت‌ خواب یک چراغ دیواری مطالعه در نظر بگیرید.

تخت‌ خواب‌ دو طبقه تاشو

به‌جای تخت‌ خواب دو طبقه، از تخت‌ خواب دو طبقه‌ی تاشو که جای کمتری می‌گیرد استفاده کنید. این گزینه‌ی مناسبی برای اتاق‌های کوچک مانند دفتر کار است.

منبع : Houzz