گرچه ممکن است برخی دوست داشته باشند تخت خواب تعداد زیادی بالشت، روتختی پف‌دار و کوسن داشته باشد، برخی دیگر از مرتب کردن چنین تخت خوابی فراری هستند.
به همین دلیل باید روش متضادی را در نظر گرفت؛ تخت خواب با کمترین حجم و تنها با قسمت‌های ضروری. گرچه ایجاد این نوع تخت خواب ساده به نظر می‌رسد، گاهی این تغییرات راحتی تخت خواب را از بین می‌برد. این افراد می‌توانند یک تخت خواب مینیمال داشته باشند و راحتی آن را فدای سادگی‌اش نکنند.

تخته بالا تخته مبله

اگر تخته بالای تخت خواب مبله شود، هنگام نشستن روی تخت خواب راحتی بیشتری احساس خواهید کرد. اگر می‌خواهید ظاهر تخت خواب مینیمال باشد از تشک‌های تخت به جای تشک‌های پف‌دار استفاده کنید.

تخت خواب را زیر یک سقف‌ کوتاه قرار دهید

سقف کوتاه یا شیروانی قسمتی از جای خالی یک تخته بالا تخت خواب بلند و کوسن‌ها را پر می‌کند.

اندازه را بزرگ انتخاب کنید

در یک اتاق کوچک، تخت خواب دونفره، بزرگ به نظر می‌رسد و اندازه‌ی بزرگ کلید احساس آرامش و راحتی است؛ البته برای رفت و آمد به فضا نیاز دارید، پس تخت خواب را به دیوار نچسبانید.

اگر تخت خواب به زمین نزدیک باشد برای لم دادن و استراحت کردن بسیار مناسب است.

از زمین فاصله نگیرید

اگر تخت خواب به زمین نزدیک باشد برای لم دادن و استراحت کردن بسیار مناسب است.

تخت ستون‌دار تهیه کنید

بدون سایبان یا دیگر پارچه‌های کشیده شده بالای آن، تخت‌های ستون‌دار بسیار ساده به نظر می‌رسند. وجود این نوع تخت خواب باعث می‌شود فضای اتاق گرم و دنج شود.

از رنگ‌های گرم استفاده کنید

رنگ‌های گرم باعث می‌شود تخت خواب با طراحی مینیمال و ساده به نظر خسته‌کننده نیاید.

از چند نوع بافت استفاده کنید

وجود برآمدگی روی سطح پارچه از تک بعدی یا کوچک دیده شدن تخت خواب جلوگیری می‌کند. از سه یا چهار نوع بافت مختلف و نرم مانند فرش پشمی، تخته چوبی و تشک پر استفاده کنید. بهتر است ترکیب رنگ بافت‌ها را ساده حفظ کنید تا سبک مینیمال دکوراسیون از بین نرود.

منبع : Houzz