افرادی که در مکان‌های کوچک زندگی کرده‌اند به‌خوبی می‌دانند که فضای کوچک‌شان می‌تواند به سادگی از یک مکان دنج و آرام به بازار شام تبدیل شود. مسلما مرتب کردن خانه اولین راه حل است اما آیا می‌دانید که با استفاده از چند پرده می‌توانید فضای کوچک‌تان را کاربردی‌تر کنید و همزمان باعث مرتب‌تر به نظر رسیدن خانه شوید؟

در گوشه‌های خانه پرده کار کنید

اگر پرده را هوشمندانه و در مکان‌های مناسبی نصب کنید، می‌توانید کنج‌های مخصوصی برای کارهای خاص در دکوراسیون داخلی خانه تعبیه کنید. این کار نه تنها فضاهایی بسیار کاربردی در اختیار شما قرار خواهد داد بلکه بر جذابیت دکوراسیون داخلی خانه‌ی شما خواهد افزود و دیگران کنجکاو خواهند شد که چه چیزی پشت این پرده‌هاست. 

ایجاد فضایی برای مطالعه

با استفاده از پرده می‌توانید فضایی رویایی مخصوص مطالعه که در آن نشیمن‌های راحت، گیاهان خانگی، آباژور و یک کتابخانه‌ی کوچک وجود دارد ایجاد کنید. 

پنهان ‌کردن قفسه‌ها

در هر خانه‌ای وجود کمد دیواری ضروی است. اگرچه قفسه‌های دیواری وسایل بسیار موثر و کاربردی هستند، اما باعث ایجاد آشفتگی بصری می‌شوند که براساس نتیاج مطالعات اخیر، تاثیر جدی بر قابلیت تمرکز و پردازش اطلاعات خواهد داشت. اما می‌توانید با زدن پرده‌ای زیبا مقابل یکی از دیوارهای اتاق خواب و ایجاد محیطی شبیه به کمد دیواری این مشکل را حل کنید.

در طراحی دکوراسیون منزل با زدن پرده مقابل یکی از دیوارهای اتاق فضایی برای مطلعه و استراحت فراهم کنید.

ایجاد فضاهای متنوع

با استفاده از پرده در دکوراسیون داخلی می‌توانید فضاهایی متمایز برای اهدافی مثل استراحت کردن، کار کردن و مطالعه ایجاد کنید. برای این‌ کار فقط کافیست پرده را به شکلی که می‌خواهید در فضاهایی کناری اتاق بزنید و فضاها را متمایز کنید. البته بهتر است در استفاده از این کار زیاده‌روی نکنید.

ایجاد باشگاه خانگی

ورزش کردن در اتاق‌های کوچک تقریبا غیر ممکن است مگر این‌که از پرده استفاده کنید. می‌توانید با زدن پرده مقابل یکی از دیوارهای اتاق فضایی برای قرار دادن لوازم ورزشی فراهم کنید. پس از انجام ورزش فقط کافیست پرده‌ها را ببندید تا زیر انداز یوگا، وزنه‌ها یا دوچرخه ثابت‌تان تمام روز جلوی چشم‌تان نباشند. 

چگونه آپارتمان خود را قطار‌ مانند کنیم

اگر در سوئیتی مستطیل شکل زندگی می‌کنید، با استفاده از پرده می‌توانید دکوراسیون داخلی را برای یک آپارتمان قطار‌مانند ایجاد نمائید به‌صورتی که اتاق‌ها پشت سر هم قرار بگیرند. 

منبع : About