اگر چیز زیادی در مورد ماشین نمی‌دانید انتخاب یکی از مهم‌ترین عناصر شب مراسم عروسی برای‌تان مشکل خواهد بود. ماشینی که برای مراسم عروسی که انتخاب می‌کنید نه تنها باید از لحاظ ظاهری عالی باشد و به خوبی کار کند، بلکه باید گنجایش افرادی که قرار است سوار آن شوند و آن لباس عروس حجیم را نیز داشته باشد. اگر از دنیای ماشین اطلاع چندانی ندارید و به دنبال یک ماشین عروس مناسب برای مراسم عروسی خود هستید، نکات زیر می‌توانند کمک خوبی برای شما باشند.

در مورد نکات کلیدی تصمیم بگیرید

تعداد ساقدوش‌های عروس و داماد و دیگر افرادی که سوار ماشین عروس خواهند شد را مشخص کنید. تعداد و اسم افرادی که به هر نحوی در طول مراسم عروسی برای حمل و نقل نیاز به استفاده از ماشین عروس دارند را قبل از روز مراسم عروسی یادداشت کرده و تهمیدات لازم را در این موضوع اتخاذ کنید.
مشخص کردن تعداد این افراد به شما کمک خواهد کرد که تعداد اتومبیل‌های لازم برای حمل و نقل آن‌ها را مشخص کرده و هماهنگی‌های لازم را انجام دهید. اگر به دو یا تعداد بیشتری اتومبیل یا اتومبیل بزرگ‌تری برای حمل و نقل تمامی همراهان احتیاج دارید و دوست دارید که این کار به بهترین نحو انجام گیرد، باید از قبل برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهید.
مسیر حرکت ماشین عروس و همراهان را در طول مراسم عروسی از قبل مشخص کنید. در حین مراسم عروسی به چه مکان‌هایی می‌روید؟ مسافت‌هایی که در این حین طی می‌کنید کوتاه هستند یا طولانی؟ اگر مسافت‌هایی که قرار است طی کنید بیشتر از 15 دقیقه طول می‌کشید پس راحتی ماشین عروس یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید به آن توجه کنید. البته در هر صورت ایمنی از هر فاکتور دیگری مهم‌تر است.
زمان‌بندی‌های لازم را انجام دهید و واقع‌بین باشید. قبل از روز مراسم عروسی نقشه‌ی حرکت خود را تعیین کنید. بسیاری از عروس خانم‌ها دوست دارند کمی ناز کنند و به عبارت دیگر کمی دیرتر از حد معمول به محل برگزاری مراسم عروسی بیایند. علاوه بر این بعد از اتمام مراسم عروسی ممکن است عروس و داماد بخواهند که در مکان‌های مختلف با هم عکس بگیرند.
3. در تعیین مسیر حرکت ماشین عروس و ماشین‌های همراهان و زمان‌بندی آن سعی کنید واقع بین باشید. در زمان مشخص کردن مسیر و نیازهای دیگر به هر موضوعی به اندازه‌ی کافی وقت اختصاص دهید.

ماشین عروس را از جاهایی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند اجاره کنید.

به دنبال بهترین مکان برای اجاره کردن ماشین عروس باشید

ماشین عروس را از جاهایی که در این زمینه تخصص و تجربه کافی دارند اجاره کنید. ممکن است بهترین جا برای اجاره کردن ماشین عروس یک شرکت بزرگ با تعداد زیادی پرسنل و یا تنها یک نفر با یک ماشین عروس لوکس باشد. هر کسی را که انتخاب می‌کنید باید از اعتبار کافی برخوردار بوده و سابقه‌ی خوبی در زمینه تهیه و تجهیز ماشین عروس داشته باشد.
 • دنبال شرکت‌هایی باشید که مدت زیادی است در زمینه‌ی اجاره دادن ماشین عروس فعالیت دارند.
 •  از کسانی که قبلا ماشین عروس اجاره کرده‌اند مشورت بگیرید.
 •  شرکت‌هایی را انتخاب کنید که با مکان اجرای مراسم عروسی آشنایی دارند.
 • اگر راننده هم برای ماشین عروس می‌خواهید، شرکت‌هایی را انتخاب کنید که با مسیرها و خیابان‌های شهر آشنایی کافی داشته باشند و تدابیر لازم را در صورت بروز ترافیک و دیگر حوادث غیرمترقبه اندیشیده باشند.
 •  از پرسنل شرکت در مورد نیروهای کمکی از قبیل مکانیک یا راننده جانشین سوال کنید. ممکن است در حین سفر با خرابی ماشین عروس یا بیماری راننده مواجه شوید پس از قبل برای این موضوع برنامه‌ریزی کنید که در صورت بروز مشکل بتوانید سریع آن‌ را با استفاده از نیروهای کمکی حل کنید. اگر بدانید که شرکت مورد نظر تمهیدات لازم را برای این مواقع اندیشیده است خیال‌تان راحت خواهد شد.

ماشین عروس نیز نقش تعیین‌کننده‌ای در به یاد ماندنی شدن مراسم عروسی دارد.

ماشین مورد نظر خود را انتخاب کنید

ببینید چه ماشین عروس برای شما و عروس‌تان مناسب است. روز مراسم عروسی مهم‌ترین روز زندگی شماست و ماشین عروس نیز نقش تعیین‌کننده‌ای در به یاد ماندنی شدن این روز دارد. نوع ماشین عروس و رنگ آن بسیار مهم است. بهتر است سبک و رنگ ماشین عروس را با سبک و رنگ لباس عروس ست کنید.
 • آیا می‌خواهید همه چیز عالی باشد؟ پس یک ماشین عروس مدرن و شیک می تواند بهترین انتخاب باشد.
 • آیا از ماشین عروس با طراحی سنتی و کلاسیک خوش‌تان می‌آید؟ می‌توانید از یک بنز یا جگوار قدیمی استفاده کنید.
 •  آیا ماشین عروس سریع و پرزرق و برق را دوست دارید؟ پس بهتر است از ماشین‌های مسابقه یا ماشینی که سرعت آن زبان‌زد است استفاده کنید.
 •  آیا به ماشین عروس بزرگ علاقه دارید؟ پس ماشین‌های شاسی بلندی مثل هامر و یا ماشین‌های شش درب برای شما مناسب‌تر است.
 •  آیا ماشین عروس مدرن و کوچک را ترجیح می‌دهید؟ ماشینی مدرن، شیک و استاندارد را انتخاب کنید که قابل اطمینان باشد.
 • آیا از ماشین عروس عجیب و غریب خوش‌تان می‌آید؟ ماشین‌ها نامتعارف زیادی وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها به عنوان ماشین عروس استفاده کنید. اما معمولا این نوع از ماشین‌ها را نمی‌توانید در مراکز اجاره ماشین عروس معمولی پیدا کنید. پس در انتخاب ماشین عروس به این نکته نیز توجه کنید.
 • قبل از امضای قرارداد اجاره ماشین عروس حتما از نزدیک آن را ببینید. شرکت‌های اجاره‌ی ماشین عروس استانداردهای متفاوتی دارند و ماشین‌های آن‌ها نیز از لحاظ استاندارد و وضعیت متفاوت هستند. معمولا اتومبیل‌هایی که در پارکینگ نگهداری شده‌اند کیفیت و شرایط بهتری دارند.
هنگام اجاره‌ی ماشین عروس حجم لباس عروس و فضایی که درون ماشین اشغال می‌کند را مد نظر داشته باشید. علاوه بر رنگ و سبک ماشین عروس، باید مقدار فضای داخلی آن را نیز در نظر داشته باشید. اگر لباس عروس بلند و حجیم است، باید ماشینی با فضای بیشتر انتخاب کنید. نشستن در یک ماشین عروس کوچک ممکن است باعث چروک شدن لباس و حتی خراب شدن روز عروسی‌تان شود.

برای برگزاری مراسم عروسی از قبل ماشین عروس انتخابی خود را رزرو کنید.

چگونه قرارداد ببندید

ماشین عروس انتخابی خود را از قبل رزرو کنید. همان‌طور که می‌دانید در برخی مواقع از سال و برخی تعطیلات سال درخواست برای ماشین‌های اجاره‌ای زیاد است. به همین دلیل بهتر است که از قبل ماشین مورد نظر خود را رزرو کرده باشید. بهتر است با مشخص شدن روز مراسم عروسی این کار را بکنید.
 مطمئن شوید که ماشینی که انتخاب کرده‌اید در روز مراسم عروسی تنها به شما اختصاص داده شود. بسیاری از مراکز اجاره‌ی ماشین عروس تنها یک یا دو ماشین دارند و سعی دارند که در ایام شلوغ از همین تعداد کم بیشترین درآمد را داشته باشند. ممکن است ماشینی که شما انتخاب کرده‌اید قبل یا بعد از مراسم عروسی شما به افراد دیگری نیز اجاره داده شده باشد. این موضوع می‌تواند باعث دردسر برای شما شود مخصوصا در صورتی که ماشین عروس با تاخیر به شما تحویل داده شود و یا بلافاصله بعد از اتمام مراسم عروسی از شما پس گرفته شود. بدین ترتیب شما نمی‌توانید کوچک‌ترین تغییری در برنامه‌های خود اعمال کنید. مطمئن شوید که در قرارداد ذکر شود که ماشینی که انتخاب کرده‌اید در روز مراسم عروسی تنها در اختیار شما خواهد بود.
قرارداد را با دقت بخوانید. قبل از امضای قرارداد مطمئن شوید که همه‌ی بندهای لازم اعم از مسافت، مدت زمان اجاره، نوع ماشین عروس، هزینه و هر آن‌چه که برای روز مراسم عروسی لازم است در آن قید شده باشد. اگر بعضی از بندها را نفهمیدید بهتر است از طرف مقابل‌تان در آن مورد سوال کنید. البته بهتر است شخصی که با این مسایل آشنایی بیشتری دارد را همراه خود داشته باشید.

منبع : Wikihow