اگر برای مراسم عروسی یا یک سمینار کاری برنامه‌ریزی می‌کنید انتخاب کترینگ انتخابی حیاطی است. طبیعتا می‌خواهید رویداد‌تان بدون نقص برگزار شود و دوست دارید نسبت به هزینه‌ای که پرداخت می‌کنید بهترین خدمات به شما ارائه شود. اما اگر در برنامه‌ریزی رویداد تخصص نداشته باشید پیدا کردن بهترین خدمات کترینگ نسبت به بودجه‌ای که دارید می تواند کار گیج کننده‌ای باشد. 

وقتی تجربه‌ی زیادی در خصوص برگزار کردن رویداد و مراسم ندارید چطور باید به دنبال یک نوع خاص از خدمات کترینگ باشید و چگونه باید آن‌ها را با هم مقایسه کنید؟ نگران نباشید ما نکاتی را برای شما فراهم کرده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بهترین خدمات کترینگ را برای رویداد بعدی‌تان پیدا کنید.


انتخاب‌ها را محدود کنید

اولین قدم برای پیدا کردن یک کترینگ مناسب محدود کردن انتخاب‌ها به چند خدمات کترینگ منتخب است. اگر در خصوص پیدا کردن کترینگ تجربه‌ای ندارید باید از صفر شروع کنید. از دوستان و همکاران درخواست کنید به شما پیشنهاد دهند و نقد و بررسی‌های اینترنتی در مورد ارائه دهند‌گان خدمات کترینگ را بخوانید و کترینگ‌های بی کیفیت را حذف کنید.

با مدیر قسمت رویداد‌های شرکت‌تان مشورت کنید و از او بخواهید کترینگ‌هایی که قبلا با آن ها کار کرده است را به شما معرفی کند. از تجربه‌ی دیگران استفاده کنید.


در هنگام انتخاب کترینگ، از آشپزخانه جهت اطمینان از تمیز بودن آن دیدن کنید.

از  آشپزخانه دیدن کنید

این نکته‌ی مهمی است. قبل از انتخاب خدمات کترینگ از آشپزخانه‌ی آن‌ها دیدن کنید. تمیزی وسایل و محیط و میزان حرفه‌ای گری کارکنان را محک بزنید. باید محیطی حرفه‌ای و تمیز پیدا کنید. آشپزخانه‌ی به هم ریخته و کثیف نشانه‌ی خوبی نیست و احتمالا از کارکنانی که برای کار‌شان ارزش قائل نیستند و به آن علاقه ندارند خبر می‌دهد. به دنبال آشپزخانه‌ای تمیز با کارکنانی مسئولیت‌پذیر باشید. 


انتخاب‌های منو

به انتخاب‌های منو توجه کنید و تخصص‌های کترینگ را در نظر بگیرید. هر خدمات کترینگی برای هر رویدادی مناسب نیست و باید خدمات را با نیاز‌های خود هماهنگ کنید. برای مثال خدمات کترینگی که در غذاهای ایتالیایی تخصص دارد احتمالا در ارائه‌ی خدمات برای یک رویداد ژاپنی دچار مشکل می‌شود و این فقط نشان دهنده‌ی تجربه ی آن هاست نه توانایی‌شان. 

در مورد انتخاب‌های منو  و ایده‌هایی که برای آن دارید با مدیریت کترینگ صحبت کنید. اگر مهمان‌ها در رژیم‌های غذایی خود محدودیت‌هایی دارند آن‌ها را با مدیریت کترینگ در میان بگذارید. 


در برگزاری مراسم عروسی هنگام بستن قرارداد کترینگ به تعداد کارکنان دقت کنید.

تعداد کارکنان

قبل از این که با خدمات کترینگ قرار داد امضا کنید مطمئن شوید تعداد کارکنان برای رفع نیاز‌های رویداد شما کافی است. تعداد کارکنان مورد نیاز به نوع رویداد و تعداد مهمان‌ها بستگی دارد. در مورد برنامه‌هایی که دارید با مدیریت کترینگ صحبت کنید و از این که تمام نیاز‌های شما بر طرف خواهد شد مطمئن شوید. 

اگر در مورد تعداد خدمه‌ای که نیاز  دارید مطمئن نیستید از راهنمای زیر استفاده کنید: 

  • بوفه: برای هر 30 نفر مهمان دو خدمه در نظر بگیرید. برای گروه‌های بزر‌گ‌ تر دو نفر هم برای تمیز کردن ظرف‌ها و پر کردن ظرف‌های خالی نیاز است. 
  • غذای سر میز: هر میز 8 نفره یک نفر خدمتکار نیاز دارد. هم‌چنین برای سرو کردن نوشیدنی هم چند خدمه لازم است.  
یاد‌تان باشد بر ای هر شش خدمه یک نفر ناظر نیاز است که مطمئن شوید تمام کار‌ها درست انجام می‌شود. قبل از بستن قرارداد کترینگ مطمئن شوید می‌توانند تعداد خدمه‌ای که نیاز دارید را برای شما فراهم کنند. 

برخورد با مشتری

باید خدمات کترینگی پیدا کنید که با همکاری و استفاده از پیشنهاد‌های شما مشکلی نداشته باشد. شاید بخواهید یک منو بنویسید و بقیه‌ی کارها را به کترینگ بسپارید. با این حال خدمات کترینگی که انتخاب می‌کنید باید در تمام مراحل با شما مشورت و همکاری کند. 


برای انتخاب کترینگ مناسب جهت برگزاری مراسم حتما از غذاهای منو امتحان کنید.

امتحان کردن غذا‌ها

خدمات کترینگی که انتخاب می‌کنید باید یک روز را برای امتحان کردن غذاهای منو تعیین کند که بتوانید مزه‌ی غذاها را محک بزنید و آن هایی که قرار است در مراسم شما سرو شوند را انتخاب کنید. 

این هم نکته‌ی بسیار مهمی است؛ شما باید منو را تایید کنید و خدمات کترینگ باید به شما اجازه دهد غذاها را قبل از سرو شدن امتحان کنید. اگر برای امتحان کردن غذاها پیشنهادی ندادند بهتر است به دنبال خدمات کترینگ دیگری باشید. 


هزینه‌ی خدمات

هزینه‌ی خدمات کترینگ مسئله‌ای مهم و یکی از عوامل تعیین کننده در انتخاب شما محسوب می‌شود. بودجه‌ی خود را مشخص کنید مطمئن شوید خدماتی که به شما ارائه می‌شود تمام مراحل از جمله آماده کردن, خرابی ها و حقوق کارکنان را پوشش می دهد. قبل از امضا کردن قرارداد در مورد هزینه‌های اضافی سوال کنید. 


جمع بندی

فرایند پیدا کردن خدمات کترینگ مناسب مشکل نیست اما باید با چشمانی باز و برنامه‌ریزی مشخص انجام شود. از این نکات و غریزه‌ی خود استفاده کنید. اگر فکر می‌کنید خدمات کترینگی که می‌خواهید استخدام کنید با شما رو راست نیست به جست و جو ادامه دهید تا یک خدمات حرفه‌ای پیدا کنید که تمام نیازهای شما را برطرف  کند. 

یاد‌تان باشد موفقیت رویداد شما به خدمات کترینگ بستگی دارد و کسانی که استخدام می کنید نماینده‌ی شما در رویداد خواهند بود. پس عجله نکنید و با دقت انتخاب کنید.