آیا از شستن لباس‌ها متنفرید؟ متأسفانه لباسی وجود ندارد که نیاز به شستن نداشته باشد. مارک ایوان، کارشناس لباس مردانه‌ی موسسه‌ی فناوری فشن می‌گوید «هر پارچه‌ای می‌تواند ضد چروک و ضد باکتری باشد، اما این به معنی آن نیست که می‌توان یک لباس را برای مدت طولانی بدون شستن آن بپوشید.»
بله هزینه کردن برای خشکشویی دردناک است، اما هزینه‌ی آن شما را ورشکست نخواهد کرد. نکات زیر به شما کمک می‌کند زمان مناسب برای استفاده از خشکشویی را تشخیص دهید:

به بالای کمر توجه کنید

به‌عنوان یک قانون، انسان‌ها بیشتر در ناحیه‌ی بالای کمر عرق می‌کنند تا قسمت پایین تنه. در نتیجه، پس از سه یا چهار بار پوشیدن یک لباس پشمی نیاز به شستن آن حس می‌شود، اما شستن یک شلوار پشمی هر چند ماه یک‌بار کافی است.

جنس پارچه را بشناسید

جین نیازی به خشکشویی ندارد اما اگر می‌ترسید حالتش را از دست بدهد، آن را به خشکشویی بدهید. اولین باری که جین را بشورید، 5 تا 10 درصد کوچک‌تر می‌شود. هم‌چنین لباس‌های 100 درصد پنبه‌ای خود را در خانه بشورید، زیرا مواد شیمیایی که در خشکشویی استفاده می‌شود، مناسب لباس‌های پنبه‌ای نیست.

اتوکشی کنید

در خشکشویی لباس را شسته و اتو می‌کشند، اگر شلوار خود را چندین بار پوشیده‌اید و هنوز تمیز است، تنها اتوکشی کردن آن کافی خواهد بود. استفاده‌ی کمتر از مواد شیمیایی عمر لباس را افزایش داده و هزینه‌ی خشکشویی شما را در درازمدت کاهش می‌دهد.

منبع : Menshealth