وسایل متالیک پرنگ کانون توجه و ایجاد کننده حس گرم در دکوراسیون داخلی منزل هستند. هم‌چنین استفاده از رنگ متالیک در اتاق‌ کم نور باعث روشن‌تر شدن فضای آن می‌شود. شاید اولین چیزی که برای شیک جلوه دادن دکوراسیون داخلی به ذهن‌تان می‌رسد، اضافه کردن یک تابلو زیبا و یا چیزی شبیه به این است. در این مطلب روشی را خواهید آموخت که شاید تا به حال آن را مد نظر قرار نداده‌اید. این روش استفاده از رنگ‌های متالیک در دکوراسیون است.
رنگ‌های طلایی، نقره‌ای و یاسی می‌توانند دکوراسیون داخلی منزل را باشکوه و شیک جلوه دهد. این رنگ‌ها کاربردهای دیگری نیز دارند. رنگ‌های متالیک باعث روشن شدن و هم‌چنین بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق می‌شوند. از طرف دیگر رنگ‌های متالیک می‌توانند فضای یک اتاق ساده و قدیمی را به طور باورنکردنی شیک و امروزی کنند. در این‌جا به 10 کاربرد رنگ‌های متالیک در دکوراسیون داخلی منزل اشاره می‌کنیم.

نقطه کانونی ایجاد کنید

رنگ‌های متالیک کانون توجه دکوراسیون داخلی هستند. این رنگ‌ها به دلیل درخشندگی چشم نوازی که دارند باعث جلب توجه می‌شوند. بنابراین با اضافه کردن وسیله‌ای با رنگ متالیک می‌توانید در دکوراسیون داخلی منزل کانون توجه ایجاد کنید.

یکی از المان‌های ساختمان را تغییر دهید

رنگ‌های متالیک می‌توانند تجهیزات ساختمانی مانند لوله‌ی گاز را زیبا کنند. بعضی از تجهیزات ساختمانی مانند لوله‌های آب و گاز در دکوراسیون داخلی ناخوشایند هستند و راه حل ساده‌ای نیز برای خلاص شدن از دست آن‌ها وجود ندارد. با این حال می‌توانید به این تجهیزات ساختمانی رنگ‌های متالیک بزنید و آن‌ها را به شکل وسیله‌ای تزیینی در آورید. برای مثال می‌توانید برای لوله‌ها از رنگ مسی استفاده کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید به دکوراسیون داخلی منزل عناصر گرم اضافه کنید، استفاده از رنگ‌های متالیک مانند طلایی و گل بهی است.

فضا را گرم کنید

رنگ‌های متالیک گرم هستند. در اکثر منازل رنگ‌های سرد مانند خاکستری و آبی یافت می‌شود. یکی از ساده‌ترین راه‌هایی که می‌توانید به دکوراسیون داخلی منزل عناصر گرم اضافه کنید، استفاده از رنگ‌های متالیک مانند طلایی و گل بهی است. وسایل و لوازم طلایی به فضای سرویس بهداشتی حس گرما را اضافه می‌کند. اگر قرار دادن وسایل تزیینی با رنگ متالیک دشوار است، می‌توانید رنگ شیرآلات را تغییر دهید.

به اتاق‌های کوچک عمق بدهید

رنگ‌های متالیک به فضای اتاق عمق می‌دهد. برای بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق می‌توانید از کاغذ دیواری متالیک استفاده کنید. ویژگی درخشندگی رنگ‌های متالیک باعث می‌شود تا اتاق بزرگ‌تر نشان داده شود.

یک مجموعه تشکیل دهید

وسایل با رنگ‌های متالیک را به صورت کلکسیون در یک‌جا قرار دهید. اگر چند وسیله متالیک دارید آ‌ن‌ها را به‌صورت کلکسیون نمایش دهید. وسایل مسی آشپزخانه بهترین نمونه هستند. این وسایل را در کنار هم آویزان کنید تا منظره‌ای چشم نواز را به‌وجود آورید. اگر یک وسیله‌ی متالیک در میان چند وسیله دیگر خاکستری یا تیره قرار گیرد، چندان جالب به نظر نخواهد رسید. 

ایجاد تغییر 

رنگ‌های متالیک باعث زیباتر دیده شدن وسایل معمولی می‌شوند. با اضافه کردن عنصر متالیک به یک وسیله معمولی می‌توانید آن را شیک‌تر کنید. برای مثال برای زیباتر کردن بوفه، می‌توانید از رنگ‌های متالیک استفاده کنید.

رنگ‌های متالیک باعث روشن‌تر شدن فضای اتاق می‌شوند و مکمل بی‌نظیری برای دکوراسیون تیره هستند.

فضای تاریک را روشن کنید

رنگ‌های متالیک باعث روشن‌تر شدن فضای اتاق می‌شوند و مکمل بی‌نظیری برای دکوراسیون تیره هستند. این رنگ‌ها در عین ایجاد فضایی آرامش بخش منزل، باعث روشن شدن قسمتی‌هایی از اتاق می‌شوند و حس و حال منحصر به فردی به‌وجود می‌آورند. 

استفاده از رنگ‌های متالیک برای لامپ آویز

رنگ‌های متالیک برای لامپ آویز فوق العاده‌اند. استفاده از رنگ‌های متالیک برای لامپ آویز و لوستر باعث زیبایی دو چندان دکوراسیون داخلی اتاق می‌شود. نصب آویز متالیک در اتاقی که تزیینات متالیک دیگری ندارد، باعث کانترست و زیبایی بیشتر خواهد شد. لامپ آویز متالیک به راحتی توجه را جلب و فضای مهیجی را ایجاد می‌کند.

اضافه کردن رنگ‌های خنثی

رنگ‌های متالیک مکمل رنگ‌های خنثی هستند. گاهی اوقات لازم است تا دکوراسیون منزل خود را تغییر دهید و آن را از حالت یکنواختی خارج کنید. در عین حال تغییر کامل رنگ‌بندی دکوراسیون هم دشوار است. در این‌ صورت اضافه نمودن رنگ‌های متالیک به‌عنوان رنگ‌های خنثی می‌تواند به دکوراسیون داخلی حس تازگی ببخشد. اضافه کردن رگه‌های طلایی یا نقره‌ای به دکوراسیون در عین حفظ دکوراسیون فعلی، باعث شیک جلوه دادن فضای منزل می‌شود.

نمای خانه را عوض کنید

برای نمای خارجی منزل از رنگ‌های متالیک پر رنگ استفاده کنید. اگر قصد تزیین نمای خارجی منزل‌تان را دارید از رنگ‌های شیک و بادوام استفاده کنید. تزیینات متالیک در مقایسه با انواع چوبی یا پلاستیکی آن با دوام‌تر هستند و درخشندگی بیشتری دارند.

منبع : Houzz