اگر به طراحی ناخن به سبک فانتزی علاقه‌مندید، ابزار نقطه‌گذاری یک وسیله ضروری برای این سبک از طراحی ناخن است. اگرچه خرید آن آسان است اما ساختنش از اشیاء موجود در منزل بسیار ساده و کم‌هزینه خواهد بود.

از یک سنجاق سر استفاده کنید

این سنجاق‌ها در اکثر خراطی‌ها موجود می‌باشند و اندازه‌‌ی قسمت نوک آن‌ها متنوع است. دو سر سنجاق را از هم باز کنید و یک سر آن را درون لاک ناخن فرو ببرید. اگر نوک پلاستیکی آن افتاد، یک سنجاق جدید بردارید چون تنها با همین قسمت می توانید خال‌های منظم و مرتب هنگام طراحی ناخن ایجاد کنید.

از سوزن ته‌گرد استفاده کنید

برای جلوگیری از لرزش در حسین طراحی ناخن با دقت آن را در دست بگیرید و به کار ببرید.

  • قبل از شروع طراحی ناخن، یک تکه کاغذ بردارید و روی آن امتحان کنید. بعد از این‌که سوزن را درون لاک ناخن فرو بردید با کمی فشار بر روی کاغذ لاک اضافه آن را گرفته و از شکل دلخواه آن مطمئن شوید.
  • برای طراحی ناخن از سوزن‌هایی استفاده کنید که اندازه انتهای آن‌ها متنوع باشد چون در این صورت خال‌های ریز و درشت طراحی خواهید کرد.

از قلم‌موی رنگ یا آرایشی ابزار طراحی ناخن بسازید

فقط کافی است قلم‌مو را برداشته و از انتهای آن برای طراحی ناخن استفاده کنید. 

با اتصال انتهای تیز سوزن به قسمت پاک‌کن یک مداد ابزاری دقیق‌تر برای طراحی ناخن خواهید داشت.

از یک سوزن ساده وسیله‌ای پیشرفته بسازید

در حالی که برای طراحی ناخن می‌توانید فقط از انتهای سوزن استفاده کنید، با اتصال انتهای تیز آن به قسمت پاک‌کن یک مداد ابزاری دقیق‌تر برای طراحی ناخن خواهید داشت. برای این‌که سوزن به خوبی وارد پاک‌کن شود، باید به آن فشار وارد کنید.
  • سوزن را روی یک سطح صاف نگه دارید و انتهای تیز آن را به سمت بالا باشد. انتهای دیگر سوزن را نگه دارید تا آن را به راحتی به پاک‌کن متصل کنید.
  • مداد را در دست دیگر بگیرید و سوزن را در آن فرو کنید.
  • سوزن را به اندازه‌ای فشار دهید که حداقل نیمی از آن وارد پاک‌کن شود.
  • هر زمان که آماده‌ی استفاده از این ابزار بودید، آن را وارد لاک دلخواه خود کنید.
  • این بارهم قبل از طراحی ناخن، آن را روی یک تکه کاغذ امتحان کنید و تا زمانی که به طرح خال دلخواه خود برسید این کار را ادامه دهید.

از نوک خودکار استفاده کنید

بهتر است برای طراحی ناخن از خودکاری که جوهرش تمام شده استفاده کنید. نوک آن را در لاک فرو برده و به دلخواه به کار ببرید.

از خلال دندان استفاده کنید

بله شما تصور می‌کنید که در طراحی ناخن با خلال دندان خال کوچکی به وجود می‌آید اما اگر آن را برای مدتی به حالت عمودی نگه دارید و لاک کافی نیز به کار ببرید، اندازه خال تغییر خواهد کرد.

بعد از خشک شدن لاک زمینه از چسب زخم استفاده کنید

با این کار در حین طراحی ناخن خال‌های کوچک و مرتبی پدیدار می‌شود.  چسب زخم  را روی ناخن خود قرار دهید و با رنگ دلخواه روی آن را بپوشانید. بعد از این‌که لاک خشک شد آن را بردارید.

منبع : Wikihow