دکوراسیون اتاق مطالعه باید طوری باشد که شخصیت و فردیت در آن موج بزند. اتاق مطالعه باید طوری مرتب، تزئین و مبله شود که فرد در آن احساس راحتی داشته باشد و چیزی حواسش را پرت نکند. البته این به این معنی نیست که اتاق مطالعه باید خسته‌کننده و بی‌روح باشد.

هنگام طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه با استفاده از قفسه‌های مکعبی برای قرار دادن کتاب‌ها، از دیوارها حداکثر استفاده را ببرید. می‌توانید به‌جای میز تحریر هم یک قفسه‌ی سرتاسری زیر قفسه‌های کتاب و روی دیوار بزنید. به این شکل دسترسی به کتاب‌ها از پشت میز ممکن می‌شود و دکوراسیون اتاق هم سبکی مینیمال به خود می‌گیرد. روش دیگر در دکوراسیون برای استفاده کردن از دیوار، مخصوصا دیواری که شکلی ناقص دارد، قفسه زدن روی کل آن است. به این شکل قفسه‌ی دیوار محل اصلی قرار دادن کتاب‌ها و وسایل تزئینی در اتاق می‌شود. این روش از دکوراسیون برای کسانی که تعداد زیادی کتاب دارند بسیار کارآمد است. 

استفاده از قفسه‌های باز و زدن یک قفسه‌ی سرتاسری تکی به‌عنوان میز تحریر، برای یک اتاق مطالعه‌ی کوچک و باریک بسیار مناسب است. به این شکل همه چیز در اتاق جا می‌شود. در واقع در این حالت تنها چیزی که نیاز خواهد داشت یک صندلی راحت است. 

دکوراسیون اتاق مطالعه باید با سبک زندگی و نیازهای کاربر آن هم‌خوانی داشته باشد. از همین رو اگر از مبلمان سفارشی استفاده کنید، گزینه‌های زیادی برای طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه پیش رو خواهید داشت. با مبلمان سفارشی می‌توانید از فضای اتاق حداکثر استفاده را ببرید و تمام جزئیات و المان‌های مد نظرتان را در آن به کار ببرید. 

باید روش‌هایی از طراحی دکوراسیون برای شخصیت دادن به اتاق مطالعه پیدا کنید. می‌توانید با استفاده از یک فرش یا قالی، وسایل تزئینی دیواری و یا هر روش دیگری که انتخاب می‌کنید این کار را انجام دهید.

اگر اتاق مورد نظر کوچک است، بهترین کار این است که دکوراسیون آن را به سبک مینیمال طراحی کنید. به عبارت دیگر، سعی کنید همه چیز را تا حد امکان ساده بگیرید. میز  تحریر می‌تواند یک تخته‌ی سرتاسری باشد که به دیوار متصل شده است. بهتر است دیوارها را سفید و خالی نگه دارید تا فضای اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد.

در طراحی دکوراسیون اتاق مطالعه باید کمی ذوق و سلیقه هم به خرج دهید و یکی از بهترین روش‌ها برای انجام این کار استفاده از وسایل تزئینی دیواری است. می‌توانید یک پوستر زیبا به دیورا بزنید یا چیزی دست‌ساز و تزئینی که خودتان ساخته‌اید را به دیوار وصل کنید. نحوه‌ی تزئین کردن دیوارها بیشتر به سلیقه‌ی خودتان بستگی دارد.

غیر از میز تحریر و دیگر المان‌های کاربردی، اتاق مطالعه باید جایی راحت برای لم دادن و مطالعه کردن داشته باشد. در حالت ایده‌آل این محل می‌تواند یک مبل تک نفره‌ی راحت کنار پنجره باشد. 


منبع : Homedit