اگر می‌خواهید بدون صرف هزینه زیادی تالار پذیرایی که برای مراسم عروسی در نظر گرفته‌اید را از محلی خسته‌کننده به یک مکان جذاب تبدیل کنید، نکاتی را برای‌تان آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سادگی تزئین تالار پذیرایی را انجام دهید:

تحقیق کنید

مسلما داشتن یک شروع ناگهانی و خرید هر چیزی که می‌بینید خیلی جالب است، اما سعی کنید این‌کار را نکنید. تحقیق کنید و ظاهر و احساسی که دل‌خواه‌تان است را در‌نظر بگیرید. برای الهام گرفتن می‌توانید ایده‌های مربوط به مراسم عروسی را بخوانید و از یافته‌های خود یک مجموعه درست کنید یا از عکس‌های سایت pinterest استفاده کنید.

بودجه را در نظر بگیرید

بودجه خاصی برای طراحی و تزئین تالار پذیرایی تعیین کرده و طبق آن عمل کنید. اغلب آویزها و تزئینات مراسم عروسی و تالار پذیرایی تنها همان‌جا کاربرد دارند و پس‌از‌ آن کاربردی نخواهند داشت. برای کمتر کردن هزینه‌ها بهتر است وسایلی هم‌چون گلدان‌ها، رومیزی‌ها و فانوس‌ها را کرایه کنید.

ترکیب رنگ

ترکیب رنگ‌ مورد نظر خود را تهیه کرده و سپس سعی کنید آن را با طراحی‌ها و تزئین‌های تالار پذیرایی خود همراه کنید. با این‌کار می‌توانید ظاهری یکپارچه به همه چیز بدهید؛ از رومیزی‌های نخی گرفته تا گل‌ها. حتی می‌توانید برای بهتر کردن ترکیب رنگ خود از یک رنگ متمایز هم استفاده کنید.

اجسام موجود در محل 

راه‌های استفاده از اجسام موجود در محل مراسم عروسی را در نظر بگیرید. آیا آتش‌دان یا پنجره‌ی بزرگی که از زمین تا سقف باشد در تالار پذیرایی وجود دارد که بتوان آن را تزئین کرد؟

دروازه‌های ساخته شده از گل، لوستر گل یا نمایش برجسته و خیره‌کننده گل‌ها را برای تالار پذیرایی نظر بگیرید.

استفاده از گل

کاربرد گل‌ فقط به قرار دادن گل‌های بزرگ وسط میز‌های تالار پذیرایی محدود نمی‌شود. دروازه‌های ساخته شده از گل، لوستر گل یا نمایش برجسته و خیره‌کننده گل‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید فضای تالار پذیرایی  را تغییر بدهید.

استفاده از کرباس سفید

استفاده از کرباس سفید آرزوی هر طراح دکوراسیونی است زیرا می‌توان آن‌ها را به آن‌چه می‌خواهید تبدیل کنید. البته استفاده از این نوع پارچه می‌تواند هزینه‌ی زیادی داشته باشد. بنابراین به‌منظور کم کردن هزینه‌ها، به فکر اضافه کردن المان‌های کلیدی برای تغییر فضای تالار پذیرایی  باشید.

فضا را روشن کنید

نورپردازی حرفه‌ای و مناسب می‌تواند فضای تالار پذیرایی را از این رو به آن رو کند. دقت کنید که با در‌ نظر‌گرفتن نورهای مختلف برای هر اتاق می‌توان فضاهای مختلف را تفکیک و متمایز کرد.

تزئین دیوارها

ممکن است تصور کنید سازه‌های عمودی در تالار پذیرایی جالب نیستند اما از آن‌ها استفاده کنید. دیوار‌های خالی زمینه مناسبی برای نصب آینه و عکس‌ هستند. 

جزئیات سقف

سقف جای بسیار مناسبی برای اجرای تزئینات تالار پذیرایی است. تزئیناتی از‌ جمله گلدان‌های آویز، توپک‌های کاغذی، ریسه‌ و چراغ‌.

سادگی کلید اصلی است

وقتی صحبت از طراحی تالار پذیرایی باشد، استفاده از اشیای کمتر حرف اول را می‌زند. بهتر است به‌جای استفاده از انبوهی از وسایل تزئینی، از چند المان کلیدی استفاده کرد. پس چند چیز که نشان‌دهنده‌ی سبک مورد علاقه شما برای مراسم عروسی باشد را انتخاب کنید.

منبع : Weddingideasmag