دکوراسیون مزرعه‌ای از سال‌ 1920 تا 1970 محبوبیت زیادی بین مردم داشت. این خانه‌ها معمولا یک طبقه هستند و سقف کوتاهی دارند و امروزه این سبک دکوراسیون بیشتر در ویلاها پیاده می‌شود. اگر احساس می‌کنید خانه‌ی سبک مزرعه‌ای شما در مقایسه با معماری مدرن خیلی ساده به نظر می‌رسد، دکوراسیون آن را با روش‌های ارزان مدرنیزه کنید.

فضا را بازتر کنید. اگر احساس می‌کنید فضای آشپزخانه بسته است، از یک فرد ماهر بخواهید کابینت‌های بالایی آشپزخانه را که روبروی اتاق پذیرایی است پایین بیاورد. این کار باعث می‌شود فضا بازتر شده و نور بیشتری به داخل آشپزخانه بیاید. 

به دکوراسیون خانه شخصیت بدهید. خانه‌های سبک مزرعه‌ای اغلب ساده به نظر می‌رسند و دلیل آن این است که این سبک رویکردی پایه‌ای به طراحی دارد و فقط ضروریات را در نظر می‌گیرد. در هر اتاق یک نقطه‌ی کانونی ایجاد کنید. به یکی از دیوارها رنگی بزنید که جلب توجه کند یا از پرده‌های بلند که از کف تا سقف اتاق می‌رسد استفاده کنید. از حاشیه‌های زینتی روستایی و ساده استفاده کنید.

سقف‌های کوتاه را بردارید و به‌جای آن از سقف‌های مدرن‌تر استفاده کنید. لامپ‌های فلورسنت را در بیارورید و به‌جای آن از وسایل روشنایی جدید‌تر استفاده کنید تا سقف بلندتر شده و نور ملایم‌تر به اتاق بتابد.

ورودی بسازید. خانه‌های سبک مزرعه‌‌ای معمولا به اتاق نشیمن باز می‌شوند. پشت درب یک فرش کوچک بیندازید یا کفپوش آن قسمت را عوض کنید تا ظاهر یک ورودی را به خود بگیرد. یک نیمکت برای در آوردن کفش‌ها قرار دهید تا این فضا بیشتر مشخص شود.

غیر رسمی باشید. خانه‌های سبک مزرعه‌ای نباید رسمی باشند و همین آن‌ها را تبدیل به فضایی ایده‌آل برای حیوانات خانگی و بچه‌ها می‌کند. در دکوراسیون از پارچه‌های نرم و قابل شستشو مثل میکروجیر استفاده کنید. لوازم جانبی مفید مثل کتاب و چراغ را هم در دکوراسیون بگنجانید. پرتره‌های خانوادگی را به دیوار بزنید تا دوستان‌تان را در لحظات به یاد ماندنی خانوادگی‌تان سهیم کنید.

از مبلمانی استفاده کنید که جلب توجه کند. این کار باعث می‌شود که چشم از شکل ساده‌ی خانه منحرف شود. از مبلمان شیک با رنگ‌های شاد مثل قرمز، سبز و نارنجی استفاده کنید. یک مبل چند تکه‌ی بزرگ می‌تواند جای راحتی باشد که روی آن لم بدهید و به بیرون پنجره‌ها نگاه کنید.

از المان‌های قدیمی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. در دکوراسیون خانه از فرش‌های پرزدار مدرن استفاده کنید تا حال و هوای فضا را شادتر کنید و در عین حال به دوره‌‌ی محبوبیت آن وفادار باشید. از آباژورهای بزرگ چینی در رنگ‌های روشن و چشم گیر استفاده کنید.

روی باغچه تمرکز کنید. خانه‌های سبک مزرعه‌ای اغلب دارای حیاط و درختان بالغ هستند که چندین دهه در آن‌جا رشد کرده‌اند. طراحی دکوراسیون فضای بیرون را با ایجاد یک چاله‌ برای روشن کردن آتش یا با قرار دادن مبل چند تکه انجام دهید.


نکات

  • درب‌های کشویی شیشه‌ای را بر دارید. درب‌های کشویی آلومینیومی یکی از مشخصه‌‌های اصلی خانه‌های مزرعه‌ای بودند. این درب‌ها شاید ظاهری کهنه و قدیمی به خانه‌ی شما بدهند و در کل از لحاظ صرفه‌جویی در مصرف انرژی کارآمد نیستند. می‌توانید آن‌ها را با درب‌های مدرن‌تر عوض کنید.


منبع : Ehow