به روز و مدرن نگه داشتن ظاهر آرایشگاه اهمیت زیادی دارد. از وسایل آرایشگاه گرفته تا دکوراسیون، در این مطلب نکاتی ساده را آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید ظاهر آرایشگاه خود را حسابی تغییر دهید. 


رنگ زدن

شاید به نظر رنگ زدن دیوارهای آرایشگاه کاری مشکل باشد، اما ساده‌ترین راه برای تغییر ظاهر آن است. رنگ مو و اسپری رنگ می‌تواند دیوارها را حسابی خراب کند و آن‌ها را لک کند. شاید به نظرتان دیوارهای آرایشگاه به رنگ زدن نیاز نداشته باشند، اما اگر این کار را بکنید تفاوتی که ایجاد می‌کند را به چشم خود می‌بینید. یادتان باشد که رنگی که انتخاب می‌کنید اهمیت زیادی دارد. رنگ دیوارها روی این‌که رنگ‌ موی افراد چطور به‌نظر می‌رسد موثر است. اگر رنگی گرم را انتخاب کنید، هر بار که موی کسی را رنگ می‌‌کنید باید او را دم پنجره ببرید تا رنگ موی واقعی خود را ببیند. 


آرایشگاه را به یک گالری تبدیل کنید

در آرایشگاه تابلوهای نقاشی نصب کنید و اگر امکان دارد آن‌ها را چند ماه یک بار تعویض کنید. با این کار مشتریان همیشه منتظر تابلوهای جدید هستند. تابلوها هم‌چنین دلیل مناسبی برای صحبت و گفت و گوی مشتریان هستند. می‌توانید با نقاشان تازه کار در این خصوص همکاری کنید، آن‌ها عاشق این هستند که تابلوهای‌شان در معرض دید عموم قرار بگیرد. 


استفاده از مبلمان قدیمی

با استفاده از مبلمان قدیمی می‌توانید دکوراسیونی متنوع داشته باشید که نیازی نیست زود به زود آن را تغییر دهید. در چنین حالتی اضافه کردن المان‌های جدید به دکوراسیون هم ساده‌تر می‌شود. در اینترنت و سایت‌های آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی به دنبال مبلمان قدیمی و عتیقه باشید. 


با تغییر رنگ یکی از دیوارها یا زدن کاغذ دیواری به آن، می‌توانید کاری کنید که مشتریان آرایشگاه متوجه تغییر دکوراسیون شوند.

استفاده از دیوار شاخص

یکی از دیوارهای آرایشگاه را انتخاب کنید و رنگ آن را تغییر دهید. با تغییر رنگ یکی از دیوارها یا زدن کاغذ دیواری به آن، می‌توانید کاری کنید مشتریان تصور کنند تغییر بزرگی در آرایشگاه ایجاد شده است. پرده اتاق تعویض لباس را تغییر دهید یا جای تابلوها را عوض کنید. این‌ها تغییراتی کوچک هستند که تاثیر زیادی در ظاهر فضا دارند.


استفاده از گل

این روش ارزان نیست، اما تاثیری زیبا و لوکس در ظاهر آرایشگاه دارد. هر هفته گل‌های تازه خریداری کنید و از آن‌ها دم درب ورودی و روی میزها استفاده کنید. مشتریان همیشه از این کار خوش‌شان می‌آید و درباره‌اش صحبت می‌کنند. 


بازیافت و استفاده‌ مجدد از وسایل

خرید وسایل از سایت‌های آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی می‌تواند روشی ارزان برای تغییر ظاهر و به روزرسانی آرایشگاه باشد. این سایت‌ها منابعی عالی برای پیدا کردن مبلمان آرایشگاه و دیگر لوازم آن هستند. 


منبع : About