طراحی دکوراسیون رمانتیک تنها به اتاق خواب محدود نمی‌شود، بلکه می‌توان فضایی آرام و رمانتیک را در تمام خانه ایجاد کرد.
تزئینات رمانتیک برای افراد مختلف معنی متفاوتی دارد، اما تقریبا همه موافق هستند که یک اتاق رمانتیک ، لوکس، معنوی و راحت است و این فضا مناسب اتاق پذیرایی هم است. برای رسیدن به این هدف به نکات زیر توجه کنید:

رنگ

هر رنگی می‌تواند بسته به کاربرد آن، رمانتیک باشد؛ اما اغلب افراد ترجیح می‌دهند از رنگ‌های نرم و خنثی استفاده کنند. صورتی، آبی، بنفش و رگه‌های خاکستری نیز همانند سفید و کرم رایج هستند. گرچه می‌توان از رنگ‌های خشن‌تر به میزان پایین استفاده کرد، این چنین رنگ‌ها، مانند صورتی بیشتر زنانه هستند. طلایی و نقره‌ای نیز برای بخشیدن روح رمانتیک به اتاق مناسب هستند، البته در مورد این رنگ‌ها استفاده از نوع مات بیشتر توصیه می‌شود.

جنس مواد

دکوراسیون با دیدن در ارتباط است، اما حس لامسه نیز در این بین نقش مهمی ایفا می‌کند، به‌خصوص زمانی که قصد برانگیختن حس رمانتیک را داشته باشید. جنس پارچه‌هایی که استفاده می‌کنید باید نرم و ابریشمی باشد. از پارچه‌های زمخت دوری کرده و در عوض از پنبه، ابریشم و دیگر پارچه‌های لوکس استفاده کنید. برای ایجاد حس لوکس بودن، این پارچه‌ها را در چند لایه به کار ببرید. پارچه‌های نازک و توری برای پنجره‌ها مناسب هستند.

طرح

جهت طراحی اتاقی رمانتیک باید از طرح نیز استفاده کنید. برای این منظور به الگوهای زنانه‌ی سنتی مانند طرح‌های گل‌دار و مرتبط با گیاهان رجوع کنید. هم‌چنین می‌توانید از دیگر طرح‌ها مانند راه‌راه یا چهارخانه نیز بهره ببرید؛ البته باید به رنگ‌های ملایم پایبند باشید، در غیر این صورت اتاق رنگ و بویی مردانه به خود می‌گیرد.

نورپردازی رکن اصلی طراحی دکوراسیون رمانتیک است که سریع‌ترین راه رسیدن کم کردن نور می‌باشد.

نورپردازی

نورپردازی رکن اصلی فضایی رمانتیک است. نور‌های ملایم و کم‌سو، کلید ایجاد احساس آرامش و گرما هستند. فراموش نکنید که همه‌ی لامپ‌های اتاق باید کلید مجزا داشته باشند تا بتوان نور را به میزان دلخواه تنظیم کرد. سریع‌ترین راه رسیدن به محیط رمانتیک کم کردن نور است.

مبلمان

مبلمان باید تنها چند قسمت تزئین شده داشته باشد تا محیط را دچار شلوغی بیش از حد نکند. درحالی‌که هیچ اتاقی نباید بیش از حد شلوغ باشد، می‌توان در اتاق نشیمن از لوازم تزئیناتی بیشتری کمک گرفت.

جزئیات

گاهی تنها تفاوت یک اتاق رمانتیک و یک اتاق معمولی جزئیات ساده است. اگر قصد طراحی دکوراسیون رمانتیک دارید جزئیات زیر را مد نظر داشته باشید:
  • کریستال‌های تزئینی
  • تزئینات طلایی رنگ
  • کاغذ دیواری
  • مبلمان طرح‌داد
  • جزئیات معماری مانند تزئین ستون‌ها و ورودی‌ها
  • گل‌های تازه

سبک

درحالی‌که رمانتیک بودن یک سبک نیست، از دکوراسیون سنتی فرانسوی الهام زیادی گرفته است. در حقیقت، تزئینات سبک پاریسی رمانتیک تلقی می‌شود و ترکیب آن با دکوراسیون سنتی فرانسوی محیط را بی‌نظیر می‌کند.

منبع : About