آیا در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن مشکل دارید؟ شاید مشکل این است که نمی‌توانید آن را به شکلی که دلخواه‌تان است در بیاورید. نگاهی به آن بندازید و ببینید چه چیزی را در آن قرار داده‌اید که نباید قرار می‌دادید. در این مطلب می‌خواهیم به هفت مورد اشاره کنیم که جای‌شان در اتاق نشمین نیست.


تشک کیسه‌ای

جوانانی که از خانواده‌ی خود جدا می‌شوند و برای اولین بار زندگی مجردی را در پیش می‌گیرند، معمولا از تشک‌های کیسه‌ای استفاده می‌کنند. اما این تشک‌ها در کل راحت نیستند و دکوراسیون اتاق را خراب می‌کنند. مسلم است که این نوع تشک‌ها در جایی که نیاز به وسایل دو کاره هست زیاد به درد می‌خورند، اما چون خیلی ارزان قیمت به‌نظر می‌رسند به سختی می‌شود آن‌ها را پوشاند. اگر بنا به دلایلی ناچارید از تشک کیسه‌ای استفاده کنید باید آن را در جایی مثل اتاق خواب میهمان پنهان کنید و هرگز در اتاق نشیمن قرار ندهید.


صندلی کیسه‌ای

دوره‌ی صندلی‌های کیسه‌ای در دکوراسیون گذشته و تمام شده است. فرقی نمی‌کند که در طول سال‌ها چقدر از لحاظ ظاهری بهتر شده و شیک‌تر ساخته می‌شوند، جای صندلی کیسه‌ای به هیچ عنوان در اتاق نشیمن نیست. اگر فرزند کودک یا نوجوانی دارید که دوست دارد یک صندلی کیسه‌ای در اتاق خواب یا اتاق بازی خود داشته باشد، برایش بخرید اما این صندلی همان جا باید بماند نه در اتاق نشیمن.


یادبودهای ورزشی

خب؛ شما عاشق تیم ورزشی خود هستید و می‌خواهید همه‌ی دنیا این را بدانند؛ که البته قابل درک است. اما اتاق نشیمن جای این چیزها نیست. به‌جای آن می‌توانید این یادبودها را در اتاق تفریح و سرگرمی، اتاق کار یا جایی که لوازم ورزشی را نگه می‌دارید قرار دهید.


تردمیل و اسکی فضایی هیچ جایی در دکوراسیون اتاق نشیمن ندارند.

لوازم ورزشی

با این که تلاش شما برای فعال بودن جای آفرین گفتن دارد، تردمیل و اسکی فضایی، هیچ جایی در اتاق نشیمن ندارند. تشک یوگا، توپ بوسو یا هر وسیله‌ی دیگری هم که مرتبط با نرمش است نباید در دکوراسیون اتاق نشیمن گنجانده شود. اگر به‌علت محدودیت فضای خانه ناچارید در اتاق نشیمن ورزش کنید، ایرادی ندارد لوازم ورزشی را به این اتاق بیاورید اما وقتی کارتان تمام شد آن‌ها را بیرون ببرید. اگر اتاق نشیمن تنها جایی است که می‌توانید تردمیل را قرار دهید، بهتر است فراموشش کنید و به‌جای آن برای دویدن به بیرون از خانه بروید.


گل‌ خشک

گل‌های خشک کاملا از مد افتاده‌اند که چندان هم بی‌دلیل نیست. گل‌ خشک شده که به‌دلیل شکننده بودن پر از گرد و خاک است، ایجاد حساسیت می‌کند و همین‌طور از دید فنگ‌شویی هم اصلا خوب نیست. گر چه از لحاظ نظری زیبا به‌چشم می‌رسد، اما در عمل اصلا مناسب نیست؛ پس بهتر است به‌جای این که کلکسیونی از گل‌های خشک و مرده را به‌نمایش بگذارید از گل‌های تازه و سرشار از زندگی استفاده کنید.


کلمات الهام بخش

برخی افراد عاشق این هستند که کلمات الهام بخش به دیوار بچسبانند اما در کل می‌توان گفت که این کلمات سه بعدی دیگر از مد افتاده‌اند و مانند اجناس کهنه و بنجل به نظر می‌رسند. به‌جای این‌که با آویختن این کلمات به دیوار خانه ظاهر آن را چند دهه به عقب ببرید، سعی کنید این حالت را با آویختن یک تابلوی نقاشی که حال و هوای گذشته را زنده می‌کند به وجود بیاورید. 


عکس‌های بارداری بسیار بزرگ

گرفتن عکس در دوران بارداری یکی از راه‌های خوب ثبت لحظات مهم زندگی خانوادگی است؛ اما اتاق نشیمن جای مناسبی برای عکس‌های بزرگ بارداری نیست. می‌توانید عکس‌های کوچک‌تر بارداری را در بین سایر عکس‌ها در گالری دیواری عکس‌های خانوادگی قرار دهید؛ اما فضای بزرگ بالای مبل یا بالای شومینه را برای چیزهای بهتر که به درد اتاق نشیمن می‌خورد اختصاص دهید.


منبع : About