موهای شما چه رنگی است؟ آیا می‌دانستید برخی آرایش‌ها با موهای بلوند و روشن بیش از موهای قهوه‌ای هارمونی دارند؟ جدای از این‌که بور، سبزه و یا مو قرمز هستید، باید در روز مراسم عروسی آرایشی ایده‌آل داشته باشید. فرقی نمی‌کند موهای‌تان را رنگ کرده‌ باشید یا رنگ طبیعی داشته باشند، می‌توانید آرایش عروس را با رنگ موهای‌تان ست کنید و در روز مراسم عروسی ظاهری زیبا داشته باشید. 

آرایش عروس متناسب با موهای قهوه‌ای تیره یا مشکی

اصولا موهای تیره با رژ لب‌ تیره و گرم خوب ست می‌شوند؛ رنگ‌هایی مثل گوجه‌ای، قرمز، بنفش و بادمجانی. از طرف دیگر اگر پوستی روشن و بدون لک دارید، کشیدن خط چشم‌ قهوه‌ای روشن یا خاکستری و هم‌چنین استفاده از ریمل‌های مشکی می‌تواند به چشم‌های شما حالتی برجسته بدهد. آرایش خود را با کشیدن سایه‌ای سفید تکمیل کنید، سایه را از استخوان ابرو به‌سمت پایین بکشید. این کار باعث می‌شود که فاصله‌ی چشم و ابروی شما بیشتر شود و چشمان شما برجسته‌تر به‌نظر برسند. اگر دوست دارید آرایش عروس جلوه‌ی بیشتری داشته باشد، با انتخاب سایه‌های روشن‌تر و مدیوم در رنگ‌های صورتی و قهوه‌ای کم‌رنگ یا بژ به نتیجه‌ی دلخواه دست پیدا کنید . برای داشتن چشم‌هایی تیره‌تر و جذاب از سایه‌ی زمردی و یا بنفش استفاده کنید و آن‌ را با خط چشم زغالی یا بژ ست کنید. 

موهای قرمز 

در آرایش عروس بهترین رنگ رژ لب برای افرادی که موهایی با ته مایه‌ی قرمز دارند نارنجی است. اما اگر به‌دنبال جلوه‌ای ملایم‌تر هستید، می‌توانید رژلب‌های هلویی رنگ را انتخاب کنید. رژ گونه‌های هلویی و یا صورتی ملایم هم می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. از طرفی استفاده از ریمل‌های قهوه‌ای و سایه‌های بژ و یا قهوه‌ای کمرنگ به جذاب تر شدن چشم‌ها کمک می‌کنند. اگر از آن دسته موقرمزها هستید که چشم‌های سبز رنگ دارند و می‌خواهید به جلوه‌ی هرچه بیشتر چشم‌های خود بیافزایید، از خط چشم‌های قهوه‌ای با ته مایه‌ی قرمز استفاده کنید؛ چون این نوع خط چشم به آرایش عروس حس و حال خاصی می‌دهد.

پیاده‌سازی آرایش عروس به‌سبک ملایم و لطیف مناسب عروس خانم‌هایی با موهای بلوند است.

موهای بلوند 

بهترین آرایش عروس برای خانم‌هایی که موهایی بلوند و روشن دارند استفاده از رنگ‌هایی از طیف صورتی ملایم است، گرچه سایه‌های هلویی رنگ هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد. رژلب‌های قرمز و براق و رژ گونه‌ی گلی هارمونی خاصی به صورت می‌بخشد. نکته‌ای که در این خصوص می‌بایست همواره مد نظر قرار بگیرد پیاده‌سازی آرایش عروس به‌سبک ملایم و لطیف است. اگر قصد دارید از رژ لب‌ غلیظ و نسبتا پر رنگ استفاده کنید آرایش چشم‌ها را ملایم و سبک در نظر بگیرید. در آرایش مژه‌ها از ریمل‌های قهوه‌ای به‌جای ریمل مشکی استفاده کنید. با دنبال کردن این شیوه می‌توانید آرایشی جذاب و گیرا که با موهای بلوند در تناسب کامل است داشته باشید . 

موهای خاکستری 

چنان‌چه موهای متمایل به خاکستری دارید و ترجیح می‌دهید رنگ موی طبیعی خود را حفظ کنید، بهترین انتخاب برای شما استفاده از رنگ‌هایی است که صورت شما را بی روح جلوه ندهند. در این رابطه استفاده از رژ لب‌هایی که ته مایه‌ی قهوه‌ای دارند را به کلی فراموش کنید. ایده‌آل‌ترین آرایش عروس برای شما استفاده از  رنگ‌های گلی، هلویی یا زرد نارنجی‌های براق است . تضاد گلی و هلویی را برای رژ گونه‌ی خود نیز در نظر بگیرید. اگر چشم‌هایی تیره دارید، از سایه‌های طیف قهوه‌ای استفاده کنید و اگر چشم‌هایی روشن دارید، سایه‌های طیف خاکستری با ریمل آبی برای‌تان مناسب خواهند بود. از سایه‌ی آبی استفاده نکنید چون با موی خاکستری ست نمی‌شود.