دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی که به سبک مدرن طراحی شده‌ به راحتی قابل تشخیص است. معمولا در این نوع دکوراسیون، سرویس‌های بهداشتی بسیار صیقل خورده، مینیمال و سفید بوده و روی نورپردازی تمرکز دارند. گرچه ممکن است این سبک دکوراسیون در نظر کسانی که سبک‌های سنتی‌تر یا متنوع‌تر را ترجیح می‌دهند سرد باشد، اما جذابیت ساده و مینیمالیستی سرویس‌ بهداشتی مدرن انکار ناپذیر است.

دکوراسیون سبک مدرن امروزی از گرایشات معماری و طراحی اواسط قرن بیستم یعنی از اواسط دهه‌ی 30 تا اواسط دهه‌ی 60 الهام می‌گیرد. اما این سبک با سلیقه‌های امروزی تکامل یافته و مصالح و لوازمی را در بر می‌گیرد که امکان ساخت‌ آن فقط با تکنولوژی امروزی امکان‌پذیر است.

بیایید نگاهی بیندازیم به مصالح، رنگ‌ها و شکل‌هایی که دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن را می‌سازد.


مصالح سرویس‌های بهداشتی مدرن

دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن از مصالح طبیعی بهره می‌گیرد. امروزه با وجود درزگیرهای موثری که از مصالح حساس در برابر رطوبت محافظت می‌کند، استفاده‌ از چوب و سنگ در دکوراسیون سرویس‌های بهداشتی مدرن رواج پیدا کرده است. جای تعجب نیست اگر ببینیم پیشخوان یک حمام مدرن از مرمر، سنگ یا چوب درست شده باشد. چوب‌های تیره‌تر و لوکس، چون ساج نیز محبوبیت زیادی دارد. اگر بودجه اجازه دهد حتی وان را هم می‌توان به جای سرامیک یا پورسلین از سنگ صیقل خورده ساخت. در دکوراسیون یک سرویس‌ بهداشتی مدرن، مصالح به‌صورت طبیعی به کار گرفته می‌شود.


عموما تنها گزینه‌ی برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن به گیاهان سبز محدود می‌شود.

رنگ‌ سرویس‌ بهداشتی مدرن

سرویس‌ بهداشتی مدرن از لحاظ رنگ بسیار ساده است. سفید، رنگ‌‌های خنثی و سیاه، رنگ‌های معمول در این نوع دکوراسیون می‌باشند. البته سرویس‌ بهداشتی مدرن به‌خاطر حفظ هارمونی سبک، بیشتر از رنگ‌های خنثی و طبیعی بهره می‌برد. ممکن است روی کاشی یا سنگ طبیعی کمی قهوه‌ای ببینید اما این رنگی‌ترین حالت در این سبک است. عموما تنها گزینه‌ی برای اضافه کردن رنگ به دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن به گیاهان سبز محدود می‌شود.


اشکال در دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن

اشکال‌ در سرویس بهداشتی مدرن معمولا به صورت مستقیم و هندسی هستند. در واقع زوایای تند از منحنی‌ها معمول‌تر هستند، اما گاهی اوقات این تندی با زاویه‌های ملایم تعدیل می‌شود. لازم است به خاطر داشته باشید که در مجموع، شکل‌ها هارمونی دارند و در کل فضا مورد استفاده قرار می‌گیرند. سینک‌ها به‌جای این‌که گرد باشند مستطیلی شکل هستند. این شکل سینک با کاشی‌های مستطیلی کفپوش و دیوار هارمونی دارد و از لحاظ رنگ نیز بین اجزاء محیط هم‌خوانی برقرار می‌شود.


دکوراسیون ساده و خنثی

قاعده‌ی کلی برای حمام مدرن این است که باید ساده و طبیعی باشد. دکوراسیون در این نوع حمام باید هارمونی داشته و روی آن فکر شده باشد و هیچ‌چیز پرتی در آن به چشم نخورد. رنگ‌های خنثی و مصالح طبیعی اجزای اصلی دکوراسیون یک سرویس‌ بهداشتی مدرن خوش‌ساخت است.


اتاق دوش در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن دارای درب‌های کاملا شفاف می‌باشد.

وسایل و لوازم جانبی در سرویس‌ بهداشتی مدرن

اتاق دوش در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن دارای درب‌های کاملا شفاف می‌باشد. البته در دکوراسیون بسیاری از سرویس‌های بهداشتی مدرن درب را کلا حذف می‌کنند و از دوش‌های اتاقکی بدون پله استفاده می‌کنند.

وان حمام پایه‌دار معمولا به شکل مستطیلی است. گرچه این نوع وان جای بیشتری می‌گیرد، اما جلوه‌ای لوکس به فضا می‌دهد که خلق آن با وان‌های معمولی امکان‌ناپذیر است. هم‌چنین با این نوع وان‌ می‌توانید به‌جای این‌که مجبور باشید پاهای خود را از یک طرف بیرون بیندازید، از دو طرف خارج کنید.

در دکوراسیون سرویس‌ بهداشتی مدرن گاهی اوقات از سینک‌های مستقل و آزاد بهره‌ گرفته می‌شود، یعنی سینک‌ داخل پیشخوان نصب نمی‌شود. این نوع سینک‌ معمولا از سنگ و گاهی اوقات هم از چوب ساخته می‌شود و حالت لاکچری دارد.

هم‌چنین در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن، حوله‌ آویزها  که معمولا در دید قرار ندارند و مینیمال هستند، بر روی دیوار نصب می‌شوند یا به صورت ایستاده کنار وان قرار می‌گیرند. در این نوع حمام جنس آویز حوله باید ترجیحا چوب باشد، اما گاهی اوقات ناچار می‌شوید از فلز استفاده کنید. بنابراین به‌جای فلز براق و صیقل خورده از فلز با سبک ساتن استفاده کنید.

فراموش نکنید که لوازم جانبی حمام در دکوراسیون سرویس بهداشتی مدرن باید با مصالح و رنگ‌های کلی آن هم‌خوانی داشته باشد. جاصابونی ‌و جامسواکی‌های چوبی یا سنگی طبیعی را می‌توان برای ایجاد هارمونی بیشتر درحمام مدرن مورد استفاده قرار داد.


منبع : About