اگر می خواهید مراسم عروسی که در آن فقط دوستان صمیمی و خانواده‌ی‌تان حضور دارند داشته باشید تا پول‌تان را پس انداز کنید، یا اصلا از مراسم بزرگ و آن‌چنانی خوش‌تان نمی‌آید، چند گزینه پیش روی شما است. شما می‌توانید بدون افت کیفیت مراسم عروسی به یادماندنی و عالی داشته باشید.

به همراه نامزد خود لیستی از افرادی که می‌خواهید به مراسم عروسی دعوت کنید را تهیه کنید. درباره تعداد افرادی که می‌خواهید دعوت کنید به توافق برسید و اجازه ندهید دیگران شما را برای تغییر لیست تحت فشار بگذارند.

محل برگزاری مراسم عروسی خود را انتخاب کنید. از آن جایی که شما قصد برگزاری مراسم عروسی بزرگی را ندارید گزینه‌های انتخاب بسیاری را در اختیار دارید. ویژگی منحصر به فرد چنین مراسم عروسی امکان انتخاب مکان‌های رویایی مانند: ساحل، دامنه کوه و خانه باغ کوچک تزیین شده با گل های رز برای برگزاری آن است. گزینه‌های انتخاب شما نامحدود هستند، پس با صرف زمان کافی مناسب‌ترین محل را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید.

به دوستان و آشنایانی که در لیست دعوت شما نیستند، علت دعوت نشدن آن‌ها را توضیح دهید. نامه‌ای محترمانه برای افرادی که دعوت نشده‌اند بنویسید و دلایل خود را برای برگزاری چنین مراسمی توضیح دهید. زمان ارسال نامه را طوری تنظیم کنید که در موقع تحویل نامه، شما در ماه عسل باشید.

اگر قصد دارید دوستان صمیمی را دعوت نکنید، تا حد امکان برنامه مراسم عروسی خود را با کسی در میان نگذارید. اگر آن‌ها از برنامه شما مطلع شوند، ممکن است شما را تحت فشار بگذارند تا آن‌ها را نیز دعوت کنید. اگر می‌خواهید تعداد خاصی از دوستان‌تان را به مراسم عروسی دعوت کنید، به آن‌ها بگویید در این باره با کسی صحبت نکنند.

از این روز خاص لذت ببرید. مراسم عروسی برای شما و شخص مورد علاقه‌ی‌تان می‌باشد. با برگزاری یک مراسم عروسی کوچک و البته خصوصی، می‌توانید هر لباسی که دوست دارید بپوشید، هر غذایی که می خواهید سفارش دهید و هر کجا که تمایل دارید مراسم عروسی خود را برگزار کنید. این روز را برای خود و همسرتان به یادمانی کنید و از آن لذت ببرید.


منبع : Ehow