یکی از بهترین روش‌ها برای داشتن یک اتاق پذیرایی زیبا با دکوراسیونی حرفه‌ای، تزئین کردن مبل است و تزئین کردن مبل هم بیشتر با نحوه‌ی استفاده از کوسن‌ها رابطه دارد. اگر می‌خواهید مبل اتاق پذیرایی را به یک المان شیک و زیبا تبدیل کنید، برای‌تان توصیه‌هایی مفید داریم:


کوسن‌ها نباید یک شکل باشند

این گفته که کوسن‌های مبل باید ست و یک شکل باشند اشتباه است. تجربه ثابت کرده که اگر روی مبل فقط چند کوسن یک شکل قرار دهید؛ به نظر خالی و خسته‌کننده می‌آید. 


تعداد کوسن‌ها را زیاد کنید

اگر می‌خواهید ظاهر مبل پر و لوکس باشد، چهار تا پنچ کوسن روی آن قرار دهید. بهتر است کوسن‌ها را از شکل‌ها، اندازه‌ها، طرح‌ها و رنگ‌های مختلف انتخاب کنید تا به خوبی روی مبل را پر کنند. البته باید دقت داشته باشید که بین کوسن‌ها باید یک المان ثابت باشد تا یکپارچگی خود را از دست ندهند. 


چند لایه بودن طرح‌ و رنگ

استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های مختلف یکی از حقه‌های مورد علاقه‌ی طراحان دکوراسیون است. از ترکیب کردن طرح‌های مختلف با یکدیگر وحشت نداشته باشید. بهتر است دو طرح مختلف را از یک خانواده رنگ انتخاب کنید تا کوسن‌ها با هم هم‌خوانی داشته باشند. 


چند لایه بودن طرح و رنگ کوسن‌ها، تفاوت بافت‌های مبل در طراحی و لوکس بودن دکوراسیون موثر است.

استفاده از بافت‌های مختلف

درست مثل چند لایه بودن طرح و رنگ کوسن‌ها، تفاوت بافت‌های آن‌ها هم اهمیت زیادی دارد و باعث می‌شود ظاهر مبل بهتر شود و لوکس باشد. بافت‌هایی مثل خز، چرم، مخمل و کتان را کنار هم استفاده کنید. اگر پارچه‌ی مبل ساده و بدون طرح باشد، استفاده از کوسن‌های طرح‌دار با بافت‌های متنوع می‌تواند ظاهر آن را چند برابر بهتر کند.

می‌توانید یک مبل ساده با رنگی خنثی را با استفاده از تعدادی کوسن و انتخاب درست آن‌ها متحول کنید. یک رنگ را به‌عنوان رنگ اصلی انتخاب کنید و رنگ کوسن‌ها را از طیف‌های مختلف آن برگزینید. بافت‌های کوسن‌ها را متنوع انتخاب کنید تا جذابیت مبل بیشتر شود. به این شکل هر کوسن به‌تنهایی زیبایی خود را خواهد داشت و در کل هم با کوسن‌های دیگر هم‌خوانی دارد. 

نکته‌ی دیگر این‌که اگر در خانه کوسن‌های قدیمی و بی‌استفاده دارید، می‌توانید روکش آن‌ها را عوض کرده و دوباره از آن‌ها استفاده کنید. یادتان باشد هنگام خرید کوسن نیازی نیست همه‌ی آن‌ها را از یک فروشگاه بخرید. کوسن‌ها اندازه‌ای استاندارد دارند، پس فروشگاه‌های مختلف را بگردید و کوسنی که می‌خواهید را با کمترین قیمت پیدا کنید. به این شکل کوسن‌ها تنوع بیشتری هم خواهند داشت.


منبع : Huffingtonpost