رنگ کردن کمد دیواری شاید به اندازه‌ی رنگ کردن اتاق طول نکشد، اما اگر برای این کار آمادگی نداشته باشید، ممکن است به مشکل بخورید. کار کردن در فضاهای کوچک‌تر سختی‌های خاص خود را دارد، بنابراین استفاده از مواد و ابزار مناسب کلید کار است و همانند هر فضای دیگری در خانه باید از رنگ مناسب برای کمد دیواری استفاده کنید.


رنگ روشن و خنثی انتخاب کنید

انتخاب رنگ برای کمد دیواری می‌تواند گول زننده باشد. اگر رنگ آن با رنگ کل اتاق هم‌خوانی داشته باشد، نمایی ساده و شیک به وجود می‌آید، اما هر بار که اتاق را رنگ می‌کنید باید کمد دیواری را هم رنگ کنید. اگر رنگ دیوارهای اتاق تیره باشد و کمد دیواری را هم، همان رنگی کنید، نمی‌توانید وسایل داخل آن را ببینید، چون رنگ‌های تیره نور را به خوبی منعکس نمی‌کنند. این رنگ‌ها آثار فرسودگی را هم بیشتر نشان می‌دهند؛ بنابراین کمد دیواری شما خیلی سریع‌تر از آن‌چه باید فرسوده می‌شود، چون مرتبا چیزهایی را به داخل آن می‌برید یا از آن خارج می‌کنید. بهترین گزینه استفاده از یک رنگ روشن و خنثی مثل سفید، بژ، خاکستری یا قهوه‌ای روشن است. این نوع رنگ‌ها به هر رنگی می‌آیند و به انعکاس نور کمک می‌کنند و هنگامی که در کمد دیواری دنبال چیزی می‌گردید، بهتر می‌توانید ببینید و آن را پیدا کنید.


در دکوراسیون اتاق سقف کمد دیواری زیاد پیدا نیست، مگر این‌که کمد دیواری بسیار بزرگ باشد.


روی سقف وقت نگذارید

سقف کمد دیواری زیاد پیدا نیست، مگر این‌که کمد دیواری بسیار بزرگ باشد. با این‌که می‌توانید به آن یک رنگ سفید بزنید، زدن یک رنگ متفاوت به دیوارها فقط هدر دادن وقت است. دلیل آن این است که مجبور خواهید بود مرز بین دو رنگ را در لبه‌ی سقف با دقت مشخص کنید. برای صرفه‌جویی در وقت دیوار‌های کمد دیواری را رنگ بزنید تا به سقف برسید و وقتی به آن‌جا رسیدید زیاد نگران حد و مرز دقیق لبه‌ها نباشید.


از غلطک نقاشی سر پوشیده استفاده کنید

شاید کمد دیواری شما قفسه‌هایی داشته باشد و بخواهید اطراف آن‌ها را رنگ کنید. برای این‌که کار راحت‌تر شود، از یک غلطک نقاشی کوچک که سر آن با پارچه پوشیده شده باشد استفاده کنید. این ابزار به شما اجازه می‌دهد که نقاط دور قفسه‌ها را به راحتی رنگ کنید بدون این‌که به قفسه‌ها رنگ مالیده شود چون سر پوشیده شده از این اتفاق جلوگیری می‌کند. از یک غلطک نقاشی 10 سانتی‌متری استفاده کنید تا کار دقیق از آب در بیاید. برای جاهای بالاتر دیوار از دسته‌ی بلند مخصوص این کار استفاده کنید تا مجبور نباشید از نردبان یا چهارپایه بالا بروید.


منبع : Sfgate