حالا که از شوک نامزدی بیرون آمده‌اید، یک نفس عمیق بکشید، یک دفترچه یادداشت و دفترچه تلفن را بردارید و منتظر روز بزرگ باشید. برنامه‌ریزی مراسم عروسی کار ساده‌ای نیست، اما با سازماندهی، تمرکز و آینده‌نگری می‌توانید مراسم عروسی رویاهای خود را داشته باشید. 

مراسم عروسی را از ابتدا تا پایان در ذهن‌تان مرور کنید. دوست دارید مراسم عروسی کجا و کی برگزار شود؟ می‌خواهید مراسم عروسی معمولی باشد؟ دوست دارید ساقدوش‌ها چگونه لباس بپوشند؟ منوی شام باید شامل چه غذاهایی باشد؟ سپس یک روز را برای مراسم عروسی انتخاب کنید. 

بودجه‌ی مراسم عروسی را مشخص کنید، بودجه‌ای که برای ایده‌هایی که دارید کافی باشد. در مراسم عروسی باید رویاهای خود را با دیدی کاربردی انتخاب کنید. یک جواهرفروشی خوب پیدا کنید و حلقه‌های عروسی را خریداری کنید. مکان برگزاری مراسم عروسی را رزرو کنید و هماهنگی‌های کترینگ را انجام دهید. باید از یک عاقد هم برای روز مراسم عروسی وقت بگیرید. 

ساقدوش‌ها را انتخاب کنید. زیاد بودن یا کم بودن ساقدوش‌ها به ترجیحات شما بستگی دارد. برای خودتان لباس عروس تهیه کنید و اگر مایل هستید، می‌توانید برای ساقدوش‌ها هم لباسی خاص مشخص کنید. 

لیست مهمانان را بنویسید. اگر از لحاظ بودجه محدودیت داشته باشید، باید سعی کنید تعداد مهمانان زیاد نشود. مهمانی‌های قبل از مراسم عروسی، مراسم عقد و ماه عسل را برنامه‌ریزی کنید. برای دکوراسیون، گروه‌های هنری و منوی غذای مراسم عروسی هم باید ایده‌هایی داشته باشید. 

با کسانی که می‌خواهید استخدام کنید مثل کترینگ، عکاس، فیلمبردار، گل‌ آرا و گروه‌های هنری مصاحبه کنید و نیازها و خواسته‌های‌تان را با دقت کامل برای‌شان شرح دهید. حالا دیگر وقتش رسیده کارت‌های دعوت را تهیه کنید و برای مهمانان بفرستید. 


نکات مهم

  • بهتر است در مراحل اول نظر والدین دو طرف را هم بپرسید. 
  • بهتر است در دوران قبل از مراسم عروسی با خودتان و همسر آینده‌تان مهربان باشید، این دوران می‌تواند اضطراب زیادی به همراه داشته باشد. 
  • یک دفترچه یادداشت برای درج کردن اطلاعات و آمار مربوط به مراسم عروسی داشته باشید. 
  • سعی کنید در این دوران برای خودتان و رابطه‌ی‌تان هم وقت کافی بگذارید. 

منبع : Ehow