اگر به خانه‌ی جدید نقل مکان کرده‌اید دختر شما می‌تواند از این فرصت عالی استفاده کند و دکوراسیون اتاق خود را مطابق سلیقه‌ی خود طراحی کند؛ یا این‌که می‌توانید با افزودن چند المان به اتاق فعلی دختر خانم نونهال خود، این اتاق را به صورت اختصاصی درست کنید تا در آن احساس راحتی و لذت کند. وقتی صحبت از دکوراسیون خانه می‌شود، بچه ‌هایی که در سنین بین 6 تا 12 سال به انتخاب رنگ‌های روشن و طرح‌های جیغ گرایش نشان می‌دهند و دختر نونهال شما هم ممکن است بخواهد با افزودن چند چیز مورد علاقه‌ی خود اتاق را به شکلی منحصر به فرد طراحی کنید.

رنگ جدیدی به اتاق بزنید و طراحی دکوراسیون را شروع کنید. از دختر خود بپرسید رنگ‌های مورد علاقه‌ی او کدامند و آن‌ها را در دکوراسیون اتاق خواب بگنجانید. به‌عنوان مثال، اگر از رنگ صورتی خوشش می‌آید دیوارها را با صورتی کم رنگ یا ملایم نقاشی کنید.

با استفاده از استنسیل تصاویری بر روی دیوار ایجاد کنید که با تم کلی اتاق هماهنگی داشته باشد. اگر دختر شما عاشق پروانه و گل است، استنسیل های بزرگ با همین شکل‌ها خریداری کنید و از او بخواهید آن‌ها را با دست خودش بر روی دیوار رنگ کند. هم‌چنین می‌توانید استنسیل‌هایی را انتخاب کنید که حرف اول اسم دختر شما را بر روی خود دارد و با استفاده از آن‌ها حالتی اختصاصی به دیوار بدهید؛ یا می‌توانید با استفاده از یک اسفنج رنگ دیگری را در جاهای مختلف دیوار اصلی بزنید. برای این کار باید اسفنج را در رنگ فرو کنید و به آرامی روی دیوار ضربه بزنید. به‌عنوان مثال، اگر دختر شما به خاطر علاقه‌ای که به حیوانات و گیاهان دارد رنگ‌های آبی و سبز را انتخاب کرد، اول دیوار را با رنگ سبز روشن نقاشی کنید بعد آن را با ضربات اسفنجی که در رنگ آبی فرو برده‌اید تزئین کنید.


برای دکوراسیون اتاق یک پرنسس تخت خواب چوبی با رنگ روشن و پارچه‌ی شیفون با رنگ ارغوانی یا نقره‌ای استفاده کنید.

پس از خشک شدن رنگ نوبت به مبلمان می‌رسد. مبلمان باید مکمل تم کلی اتاق باشد. برای مثال، اگر تم کلی اتاق یک پرنسس است، از تخت خواب چوبی با رنگ روشن و برای چترک روی تخت از پارچه‌ی شیفون با رنگ ارغوانی یا نقره‌ای استفاده کنید. لوازم دیگر، مثل میز آرایش کوچک به رنگ صورتی و یک آینه به شکل کلاه پرنسس می‌تواند دکوراسیون اتاق را یکپارچه کند.

یک میز تحریر در اتاق خواب قرار دهید و رنگ آن را طوری انتخاب کنید که مکمل رنگ‌های اتاق باشد. دختر شما می‌تواند از این میز برای انجام دادن تکالیف مدرسه استفاده کند. اگر رنگ‌های نئونی را انتخاب کرد، رنگ میز تحریر بهتر است سبز لیمویی باشد که هم پرانرژی است و هم آرامش‌بخش. اگر برای اتاق خواب یک طرح چشم‌گیر انتخاب کرده‌اید، مثلا اگر دخترتان عکس یک حیوان را انتخاب کرده است، عکس یک گور خر بر روی میز تحریر می‌تواند ترکیب مناسبی با آن داشته باشد. 

دکوراسیون اتاق را با یک فرش، پارچه‌های آویز، پتو و بالش تکمیل کنید. اگر مایه‌ی اصلی اتاق از طرح‌های راه‌راه و خال‌خالی تشکیل شده، پرده‌های راه‌راه و یک قالیچه‌ی دایره‌ای شکل می‌تواند مکمل دیوار با طر‌ح‌های خالدار باشد. برای این‌که اتاق دخترتان بیش از حد با طرح‌ها و شکل‌ها انباشته نشود، چند بالش بزرگ با رنگ‌های متناسب به اتاق خواب بیاورید و روی کفپوش قرار دهید و پتو را پایین تخت خواب تا بزنید طوری که گوشه‌های آن را بپوشاند.


منبع : Ehow