مدتی است که قلب‌های‌تان را با هم تقسیم کرده‌اید و حالا وقتش رسیده که محل زندگی مشترکی هم داشته باشید. پس از ازدواج و تشکیل زندگی مشترک، باید تصمیماتی از قبیل مدیریت اقتصادی زندگی و تقسیم کارهای خانه را دو نفری به عهده بگیرید و یکی از تصمیمات مهمی که باید اتخاذ کنید، این است که دکوراسیون اتاق خواب‌تان را چطور طراحی کنید. معمولا گفته می‌شود که آشپزخانه قلب خانه است، اما هم‌چنین می‌توان گفت که اتاق خواب قلب رابطه است. پس بهتر است با یک دکوراسیون مناسب کاری کنید این قلب منظم بتپد. 


به دیوارها رنگی که دوست دارید بزنید

اگر خانه را اجاره کرده باشید، احتمالا نمی‌توانید به صورت دائمی رنگ آن را عوض کنید. اما اگر خانه را خریده باشید، هیچ چیز مثل رنگی جدید شروع یک زندگی تازه را نشان نمی‌دهد. اگر به رنگ‌های خنثی علاقه دارید می‌توانید از رنگ‌های کرم، خاکستری کم‌رنگ و شنی استفاده کنید. اگر می‌خواهید فضای اتاق درماتیک باشد سراغ رنگ‌های روشن بروید و اگر هر دو عاشق اتاقی باشکوه هستید رنگ‌های تیره مناسب‌تر خواهند بود. 

اگر مهم‌تر از رنگ فرایند انتخاب کردن آن به همراه همسرتان است یا ممکن است خودتان اتاق را رنگ کنید؛ چون بسیار کار ساده‌ای است و فقط یک آخر هفته وقت می‌گیرد. این کار می‌تواند سمبل زندگی جدیدی که با هم شروع کرده‌اید باشد. 


انتخاب تشک

تخت خواب خصوصی‌ترین جای خانه است و به همین دلیل، بهتر است یک تشک نو و عالی برای آن خریداری کنید. اگر محدودیت بودجه دارید، سعی کنید باتوجه به پول‌تان بهترین تشک را بخرید. نکته‌ی مهم دیگر این است که در انتخاب روتختی و رخت خواب نظر هر دو طرف دخیل باشد. به هر حال وقتی شب داخل تخت خواب می‌روید باید پتویی را روی‌تان بکشید که دوستش دارید. 


یک اتاق دو نفره معمولا باید دو میز پاتختی، دو دراور، یک تخت خواب دو نفره، صندلی و جایی راحت برای نشستن داشته باشد.

ترکیب کردن مبلمان

اگر یکی از زوجین یا هر دوی آن‌ها قبل از ازدواج خانه‌های مستقل داشته‌اند، یکی از مهم‌ترین  تصمیماتی که باید بگیرند این است که کدام وسایل و مبلمان را نگه دارند و کدام را بفروشند. در حالی که ممکن است تصمیم‌گیری در خصوص مبلمان اتاق پذیرایی کمی پیچیده باشد، در اتاق خواب آن‌قدرها سخت نیست. 

اول از همه، تصور نکنید که مبلمان اتاق خواب باید ست باشند. مبلمان ست فضای اتاق را خسته‌کننده می‌کند و دکوراسیون یکنواخت می‌شود. بهتر است مبلمان را از سبک‌های مختلف انتخاب کنید. به این شکل می‌توانید از سلیقه‌ی هر دو طرف در طراحی دکوراسیون استفاده کنید. فقط باید بر سر یک سبک از دکوراسیون به توافق برسید و مبلمان را بر اساس آن انتخاب کنید. 

بهتر است به اندازه و کاربرد مبلمان اتاق خواب نیز توجه کنید. یک اتاق دو نفره معمولا باید دو میز پاتختی، دو دراور، یک تخت خواب دو نفره، صندلی و جایی راحت برای نشستن داشته باشد. بهتر است مبلمانی را انتخاب کنید که از لحاظ اندازه و کاربرد برای اتاق مناسب باشند. 


وسایل تزئینی و تابلوها

قسمتی از طراحی دکوراسیون که در آن باید خیلی با همسرتان کنار بیایید مربوط به وسایل تزئینی و تابلوهای روی دیوار است. تخت خواب و مبلمان کاربردی هستند، اما وسایل تزئینی فقط به زیبایی و جذابیت دکوراسیون می‌افزایند. معمولا باید یک تابلوی بزرگ بالای تخت خواب یا دراور بزنید. اگر یکی از طرفین از خانه‌ی قبلی خود یک تابلوی بزرگ دارد، بهتر است از آن استفاده کنید. البته اگر هر دو با سلیقه‌ی یکدیگر مشکل داشته باشید، باید با هم به خرید تابلو بروید. هم‌چنین می‌توانید از سلیقه‌ی یکی از طرفین برای تابلوی اتاق خواب و از سلیقه‌ی طرف دیگر، برای تابلوی اتاق پذیرایی استفاده کنید. وقتی به توافق رسیدید، تناسب تابلو با فضا را در انتخاب‌های خود مد نظر قرار دهید. 

یادتان باشد مهم‌ترین چیز شروع کردن یک زندگی شاد و جدید در کنار یکدیگر است. بحث کردن در مورد دکوراسیون ارزش خراب کردن رابطه را ندارد. انعطاف‌پذیری کلید یک زندگی مشترک موفق و بی‌دردسر است و فرقی هم نمی‌کند موضوع اقتصاد باشد، تربیت بچه‌ها یا طراحی دکوراسیون


منبع : About