دکوراسیون یک دفتر کار مدرن باید طوری باشد که کارکنان خروجی بیشتری داشته باشند. یک میز فلزی، قفسه‌های به هم ریخته و سطل آشغال هیچ کمکی به بهینه شدن کار کارکنان نمی‌کنند. از طرف دیگر تنوع در نورپردازی، رنگ و بافت باعث می‌شود یکنواختی کار اداری کمتر به چشم بیاید. در دکوراسیون دفتر کار باید محیط‌های راحت برای کار کردن و مبلمان مناسب استفاده شود. هنگام طراحی دکوراسیون داخلی دفتر کار، باید از نظر کسانی که قرار است در آن جا کار کنند کمک گرفت.

به این مسئله توجه کنید که برای کارکنان مختلف چه وسایلی مناسب است. یک برنامه‌نویس به صندلی ارگونومیک نیاز دارد. مسئول قراردادها ممکن است به یک میز بزرگ نیاز داشته باشد.

به دیوارها رنگی خنثی مثل بژ، آبی کم‌رنگ یا سبز ملایم بزنید. روی دیوارها عکس یا تابلوهای بزرگ نصب کنید. جای تابلوها را سالی دوبار عوض کنید که ظاهر فضا تازه بماند. برای کفپوش موکتی به رنگی خنثی انتخاب کنید. می‌توانید با استفاده از فرش‌ روی موکت یکنواختی آن را به هم بزنید.

از زمین تا سقف را قفسه بزنید و در آن کتاب، یادگاری یا وسایل تزئینی قرار دهید. برای قفسه‌هایی که در آن‌ها پرونده‌ها یا وسایلی مثل پرینتر و فکس را قرار می‌دهید، درب در نظر بگیرید. برای جمع کردن وسایلی که اتاق‌ها را شلوغ می‌کنند سبدهایی یک شکل تهیه کنید.

میز کاری انتخاب کنید که نیازهای کارکنان را برطرف کند. برای افرادی که فیزیک خاص دارند، ارتفاع میز و صندلی را تنظیم کنید. صندلی انتخاب کنید که هم زیبا باشد هم ارگونومیک.

از مبلمان ارگونومیک استفاده کنید. با استفاده از یک مبل و چند صندلی و یک میز وسط، دور از میزهای کار یک قسمت نشیمن ایجاد کنید که حال و هوای رسمی کمتری داشته باشد.

گوشه و کنار دفتر گیاهانی قرار دهید تا هوا را پاک کنند. بهتر است گیاهانی انتخاب کنید که در شرایط سخت هم مقاوم باشند. با استفاده از پرده‌های نازک و توری نور را در محیط پخش کنید. میزهای کار را طوری قرار دهید که نور خورشید مستقیم در چشم کارکنان یا کامپیوترها نباشد. برای میزهای کار و قسمت‌های نشیمن لامپ‌های سقفی و رو میزی در نظر بگیرید.

همه‌ی مبلمان را یک شکل نخرید تا محیط سازمانی نشود. اما می‌توانید از یک نوع چوب یا رنگ در همه جای فضا استفاده کنید تا محیط آرامش‌بخش شود.


منبع : Ehow