اگر چند تلویزیون در خانه داشته باشید معمولا باید یک ورودی را بین آن‌ها توزیع کنید، فرقی نمی‌کند این خروجی برای ریسیور باشد یا آنتن تلویزیون. این یک فرایند بسیار ساده است و تقریبا به ابزار و دانش الکتریکی خاصی نیاز ندارد. تنها کاری که باید بکنید این است که مشخص کنید سیگنال از کجا می‌آید و چند تلویزیون را باید تغذیه کند. 


ابزار لازم


خروجی سیم و کابل کواکسیال را پیدا کنید. در خانه‌های ایرانی این خروجی معمولا در جایی از اتاق پذیرایی تعبیه شده است. البته اگر از قبل در خانه تلویزیون داشته باشید حتما جای خروجی  سیم و کابل کواکسیال را می‌دانید، چون به تلویزیون متصل است. 
سیم و کابل کواکسیال را از پشت تلویزیون باز کنید. حالا سیم و کابل کواکسیال را به ورودی اسپیلیتر متصل کنید. سیم و کابل‌‌های کواکسیال تلویزیون‌ اصلی و تلویزیون‌های دیگر را به خروجی‌های اسپیلیتر وصل کرده و سر دیگر آن‌ها را به تلویزیون‌ها وصل کنید. 

نکات مهم

  • فقط از یک اسپیلیتر استفاده کنید. هیچ‌ وقت کابل‌های یک اسپیلیتر را به اسپیلیتری دیگر وصل نکنید. 
  • باید بدانید هر بار که یک سیگنال توزیع می‌شود، 3 دسیبل از آن کاهش می‌یابد. پس بهتر است بیشتر از 4 خروجی اسپیلیتر را استفاده نکنید که کیفیت تصویر در بهترین حالت باشد.
  • اگر تصویری که دریافت می‌کنید کیفیت کافی را ندارد، فیش سیم و کابل کواکسیال را بررسی کنید. اگر شل شده، کابل یا فیش آن را عوض کنید. می‌توانید برای عوض کردن فیش، از مطلب نحوه نصب فیش به کابل کواکسیال کمک بگیرید. اما اگر به‌دنبال روشی ساده‌تر هستید سیم و کابل را عوض کنید. 
  • سیم و کابل کواکسیال را می‌توانید به شکل متری بخرید. به این طریق می‌توانید پس از این‌که جای تمام تلویزیون‌ها و اسپیلیتر را مشخص کردید، سیم و کابل کواکسیال را به میزانی که می‌خواهید برش بزنید. 
  • یادتان باشد همیشه قبل از این‌که اسپیلیتر را به برق بزنید، باید تمام سیم و کابل‌های کواکسیال را به آن متصل کنید. 


منبع : Ehow