می‌خواهید برای صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری خودرو، این کار را خودتان انجام دهید؟ برای این کار حتما به لوازم یدکی نیاز دارید و در این مطلب نکاتی را آورده‌ایم که با استفاده از آن‌ها، می‌توانید در هزینه‌های خرید آن‌ها صرفه‌جویی کنید. 


محصولات شرکت‌های تولید قطعات خودرو را بخرید 

در بازار لوازم یدکی خودرو دو نوع قطعه وجود دارد، قطعاتی که توسط کارخانه‌ی تولید‌کننده‌ی خودرو تولید می‌شوند و قطعاتی که توسط کارخانه‌های تولید قطعات خودرو تولید می‌شوند. معمولا محصولات کارخانه‌های تولید‌کننده‌ی خودرو کمی گران‌تر هستند، اما این لزوما به این معنی نیست که کیفیت بهتری دارند. در واقع بعضی وقت‌ها لوازم یدکی شرکت‌های تولید قطعات خودرو کیفیت بهتری دارند. اگر قطعه‌ی اصلی خودرو نقصی داشته باشد، شرکت‌های تولید قطعات خودرو سعی می‌کنند محصولاتی را ارائه دهند که آن نقص را نداشته باشند و این کاری نیست که تولید‌کننده‌ی خودرو انجام دهد. 

برای این‌که لوازم یدکی را گران نخرید، فقط در خصوص تعمیرات بدنه از قطعات کارخانه‌ی تولیدکننده خودرو استفاده کنید و از قطعات تولید کارخانه‌های تولید قطعه‌ی خودرو برای تعمیرات دیگر استفاده کنید. اگر مطمئن نیستید کدام گزینه را انتخاب کنید، از تعمیرگاه‌ها و علاقه‌مندان به خودرو کمک بگیرید. می‌توانید از کسانی که هر دو نوع قطعه را امتحان کرده‌اند در خصوص کیفیت آن‌ها سوال‌ کنید. 


برای خرید لوازم یدکی دست دوم می‌توانید به سایت‌های آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی مراجعه کنید.

لوازم یدکی دست دوم بخرید

در بعضی موارد، تنها تفاوت بین لوازم یدکی نو و دست دوم قیمت است. برای خرید لوازم یدکی دست دوم می‌توانید به فروشگاه‌های لوازم یدکی دست دوم، مراکز اسقاط خودرو و سایت‌های آگهی و نیازمندی‌های اینترنتی مراجعه کنید. اگر می‌خواهید قطعه‌‌ای تقریبا نو با قیمت دست دوم بخرید، می‌توانید قطعات بازسازی‌شده یا تعمیری را مد نظر قرار دهید. 


اینترنتی خرید کنید

لوازم یدکی را به صورت اینترنتی بخرید. به این شکل می‌توانید قیمت‌ها را مقایسه کنید و ارزان‌ترین و با کیفیت‌ترین قطعات را پیدا کنید. در اینترنت عبارت «خرید لوازم یدکی» را جست و جو کنید؛ به راحتی می‌توانید چند وب‌سایت ایرانی برای خرید لوازم یدکی پیدا کنید. 


مشتری ثابت شوید

سعی کنید با فروشنده‌ی لوازم یدکی یا صاحب مرکز اسقاطی رابطه‌ای دوستانه برقرار کنید و مشتری ثابت او شوید. یکی از بهترین روش‌های تخفیف گرفتن تبدیل شدن به مشتری ثابت یک کسب و کار و برقرار کردن رابطه‌ای دوستانه با صاحب آن است. 


منبع : thebalance