دکوراسیون را ساده طراحی کنید. نیازی نیست خانه را با وسایل تزئینی پر کنید تا به آن شخصیت بدهید. در دکوراسیون مینیمال باید تا جایی که می‌توانید وسایل اضافی را حذف کنید و بگذارید فضا جلب توجه کند. خانه‌هایی که آشپزخانه‌ی اپن دارند برای دکوراسیون مینیمال ایده‌آل هستند. در کنار یک طراحی کاربردی، دکوراسیون مینیمال در عین جلب توجه به فضا قالب نمی‌شود. 


دکوراسیونی بدون نقطه کانونی

نگذارید یکی از المان‌های دکوراسیون بیش از دیگر المان‌ها جلب توجه کند. برای مثال، اگر در اتاق پذیرایی شومینه دارید، چیزی به آن‌ اضافه نکنید و بگذارید خود به‌تنهای جلب توجه کند. طاقچه‌ی شومینه را با وسایل تزئینی و قاب عکس پر نکنید. می‌توانید در اتاق پذیرایی یک مبل آلبالویی یا سفید ساده قرار دهید. می‌توانید چند کوسن هم روی مبل بگذارید اما بیش از این دیگر چیزی اضافه نکنید. باید دکوراسیون را طوری طراحی کنید که شومینه و مبل به اندازه‌ی دیگر المان‌های اتاق جلب توجه کنند. 


در طراحی دکوراسیون به سبک مینیمال به جای درها از پرده استفاده کنید تا عین سادگی حریم خصوصی فضاهای مختلف حفظ شود.

پرده، پارتیشن و تیغه

درها در رویکرد دکوراسیون مینیمال جایی ندارند. اگر می‌خواهید فضا نامتراکم باشد، بهتر است درها را بردارید و اتاق‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. اگر خانه‌ی‌تان اتاق‌های کمی دارد، می‌توانید فضاها را با استفاده از پرده جدا کنید. از پرده‌های نازک استفاده کنید یا اگر حریم خصوصی بیشتری می‌خواهید، پرده‌های ضخیم به رنگ‌های جیغ هم گزینه‌های مناسبی هستند. در اتاق خواب، با استفاده از یک پارتیشن ژاپنی می‌توانید جایی برای لباس پوشیدن ایجاد کنید. هر وقت به حریم خصوصی نیاز داشتید، می‌توانید پرده‌ها را بکشید و هر وقت خواستید فضا را باز کنید، پرده‌ها را جمع کنید. یادتان باشد نباید زیاده‌روی کنید، از پارتیشن و پرده به حداقل تعداد استفاده کنید تا دکوراسیون ساده بماند. 


سفید

سفید رنگ رویایی دکوراسیون مینیمال است. هنگام انتخاب رنگ‌های دکوراسیون، استفاده از سفید یا طیف‌های آن برای رنگ دیوار و مبلمان ظاهر خانه را مینیمال می‌کند. رنگ‌های روشن، طرح‌های شلوغ و اتاق‌هایی با ترکیب رنگ متفاوت فقط باعث می‌شوند فضا شلوغ و به هم ریخته به‌نظر بیاید. مبل، میز وسط، میز تحریر، پیشخوان و روتختی‌های سفید باعث می‌شوند فضای خانه تازه و خلوت به‌نظر برسد. برای این‌که رنگ‌های اتاق یکنواخت نشوند، می‌توانید روی مبل چند کوسن رنگی قرار دهید. 


منبع : Ehow