هر کسی دوست دارد شانس داشته باشد و خانه بهترین مکان برای به دست آوردن شانس است. به‌عنوان جایی خصوصی که در آن استراحت می‌کنید و با افراد خاص زندگی‌تان وقت می‌گذرانید، خانه مکانی ایده‌آل برای انرژی‌های مثبت و شانس است. با نکاتی که در این مطلب آورده‌ایم، تا جایی که می‌توانید در خانه‌ی‌تان شانس به دست خواهید آورد.


استفاده از رنگ برای خوش شانسی یکی از ضوابط فنگ شویی است. فنگ شویی یک فلسفه کهن چینی‌ست که به معنای آب و باد است. طبق ضوابط فنگ شویی رنگ در ورودی در خوش شانسی تاثیر زیادی دارد. این ضوابط می‌گویند که درهای جنوبی باید قرمز یا نارنجی، درهای شمالی آبی یا مشکی، درهای غربی خاکستری یا سفید و درهای شرقی قهوه‌ای یا سبز باشند. اگر این ضوابط با سلیقه‌ی شما جور در نمی‌آید، یادتان باشد می‌توانید از این رنگ‌ها در جاهای دیگر خانه هم استفاده کنید. اگر از رنگ نارنجی خوش‌تان نمی‌آید و در خانه‌ی‌تان جنوبی است، به‌جای این‌که آن را نارنجی کنید یک حلقه گل با گل‌های نارنجی روی آن نصب کنید. 

خیلی از افراد یک عدد شانس دارند و می‌توان از این عدد به راحتی در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کرد. اگر عدد شانس شما 3 است، تابلوها را در گروه‌های 3 تایی به دیوار بزنید. اگر عدد بزرگ‌تر است، به همان تعداد عکس‌های خانوادگی روی یک دیوار بزنید. تعداد وسایل تزئینی یا کتاب‌های موجود در قفسه را نیز می‌توانید بر حسب عدد شانس انتخاب کنید. گل‌های تازه هم شانس می‌آورند و می‌توانید آن را به تعداد عدد شانس خریداری کنید. البته گل‌های خاردار استفاده نکنید چون بدشانسی می‌آورند. 

با استفاده از ضوابط فنگ شویی، می‌توان مبلمان را در خانه طوری چید که انرژی در محیط جریان پیدا کند. مبلمان را طوری بچینید که مسیر در ورودی به در پشتی را سد نکند. البته اگر در ورودی و در پشتی رو به روی هم قرار دارند، مسیر انرژی را کمی پیچ در پیچ کنید که در خانه جریان پیدا کند. اگر خانه‌ی‌تان در پشتی ندارد، این ضوابط را در خصوص مسیر در ورودی به پنجره‌‌ی بزرگ خانه رعایت کنید. چیدمان مبلمان باید دایره‌ای باشد و گوشه‌های تیز نداشته باشد. تخت خواب نباید با در ورودی اتاق در یک خط باشد. هم‌چنین باید در اتاق پذیرایی قسمت غذاخوری را از قسمت نشیمن جدا کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از دیوارهای تزئینی یا گیاهان انجام دهید. 

هنگام طراحی دکوراسیون خانه، چیزهایی که باعث می‌شوند احساس خوش شانسی بکنید را فراموش نکنید. بعضی افراد با دیدن ستاره‌ها آرزو می‌کنند و از نظر بعضی‌ها اگر روی در خانه نعل اسب نصب شود خوش شانسی می‌آورد. سنجاقک، مجسمه‌ی بودا، دریم کچر سرخ‌پوست‌ها، فرشته‌ها، ببر و چوب بیسبال یا کریکت، بامبو و شبدر از نظر خیلی‌ها خوش‌شانسی می‌آورند. هر چیزی که حس می‌کنید برای‌تان شانس می‌آورد را در دکوراسیون خانه به کار بگیرید. هم‌چنین از این وسایل می‌توانید در تابلوها، کاغذ دیواری، عکس برگردان، رو تختی، وسایل تزئینی و چیز‌های دیگر استفاده کنید. 


منبع : Ehow